Velké razie v Berlíně a Hamburku. Policie provedla zátah na zločinecké klany

Německá policie provedla rozsáhlé razie proti organizovanému zločinu mezi klany v Berlíně, Hamburku a spolkové zemi Braniborsko. Akce mířila na velké rodiny arabského původu i jejich napojení na motorkářské gangy, sdělilo berlínské státní zastupitelství na twitteru. Na zátahu se podílelo kolem 500 policistů.

Německá policie
doporučujeme

Podle německých médií jsou rodiny podezřelé z praní špinavých peněz prostřednictvím obchodování s nemovitostmi. Tři podezřelí, z toho dva z berlínské rodiny arabského původu, byli zatčeni.

Berlínské státní zastupitelství uvedlo, že kriminalisté ráno prohledali 33 bytů a dalších prostor a zatkli tři osoby. Jde o podezřelé z velkých rodin arabského původu a také o propojení s prostředím motorkářských gangů, řekl mluvčí berlínského státního zastupitelství Martin Steltner. Mezi podezřelými jsou i členové gangu Hells Angels. Vyšetřováno je dohromady 36 osob různých národností.

Při raziích bylo nasazeno zhruba 500 policistů berlínské a spolkové policie, včetně speciální jednotky SEK a GSG 9. Státní zastupitelství vede vyšetřování kvůli vytvoření zločinné organizace, násilnému vymáhání dluhů, podvodu a obchod s drogami.

Pachatelé podle úřad inkasovali "značné množství majetku". Cílem dnešních prohlídek bylo podle policie a státního zastupitelství právě zajištění takového majetku a také důkazů. "Bojujeme proti paralelní justici a organizovanému zločinu," uvedlo na twitteru státní zastupitelství.

Podle deníků Bild a B.Z. byly vydány zatykače v souvislosti s obchody s nemovitostmi a domovní prohlídky se soustředily na berlínské městské obvody Mitte, Charlottenburg a Spandau.

Klanový a organizovaný zločin je znepokojivým tématem v Berlíně i jiných spolkových zemích už delší dobu. Například v listopadu policie zadržela tři podezřelé z jednoho berlínského klanu v souvislosti s loňskou krádeží šperků nevyčíslitelné hodnoty z historické klenotnice Grünes Gewölbe (Zelená klenba) v Drážďanech.

Zadrženými byli muži ve věku od 23 do 26 let, příslušníci arabských rodinných klanů s německým občanstvím. Také další dva 21letí muži, po kterých policie stále pátrá, pocházejí ze stejného prostředí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo dál roste, opatření se asi zpřísní

28.01.2021 08:58 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES je dnes třetí den po sobě na 68 bodech ze sta. Zůstává tak už…

Česko si mezi zeměmi na žebříčku korupce pohoršilo o pět míst

28.01.2021 08:41 Česko se na žebříčku organizace Transparency International (TI), která sleduje korupci, propadlo v…

Němečtí vědci pojmenovali nový druh šneka po Gretě Thunbergové

28.01.2021 08:16 Němečtí zoologové pojmenovali jeden z nově objevených druhů šneka po švédské ekologické aktivistce…

Německo uvažuje o zákazu vstupu z oblastí se zmutovaným koronavirem

28.01.2021 06:48 Německo zvažuje zakázat vstup do země cizincům z oblastí s nakažlivějšími variantami koronaviru,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama