Virus je v Německu podle Merkelové pod kontrolou, lidé však nesmí polevit

Německo je stále na počátku pandemie covidu-19 a lidé by proto neměli polevovat v bdělosti. Na tiskové konferenci po jednání s předsedy vlády východních spolkových zemí to dnes řekla německá kancléřka Angela Merkelová. Základní opatření proti šíření koronaviru podle ní musí zůstat v platnosti.

Německá kancléřka Angela Merkelová
doporučujeme

"Pandemii jsme zabrzdili, ale virus tu stále je. Na bdělosti tak musíme spíše přidat než ubrat," uvedla Merkelová. Základní opatření proti přenosu koronaviru SARS-CoV-2, jako jsou hygiena rukou, zakrývání nosu a úst či bezpečné odstupy, budou podle předsedkyně německé vlády lidé dál muset dodržovat.

Podle Merkelové je sice šíření viru nyní pod kontrolou, může se jí ale snadno opět vymknout. Premiérka připomněla, že v minulých dnech vyšlo najevo, že desítky lidí se koronavirem nakazily při bohoslužbě ve Frankfurtu nad Mohanem či v restauraci ve městě Leer v Dolním Sasku.

Spolková vláda situaci v Německu podle kancléřky sleduje, konkrétní kroky jsou ale v pravomoci jednotlivých spolkových zemí.

S ministerskými předsedy šesti zemí, které se po zániku Německé demokratické republiky staly v roce 1990 součástí Spolkové republiky, dnes Merkelová jednala i o hospodářské pomoci odvětvím zasaženým pandemií. Východoněmecké země požadují, aby spolková vláda v připravovaném balíčku zohlednila specifické hospodářské a sociální podmínky na východě Německa.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plagiátorská kauza rozdělila slovenskou koalici, vyvolala demonstraci

03.07.2020 21:38 Kauza šéfa slovenského parlamentu Borise Kollára ohledně opisování v jeho diplomové práci rozdělila…

Lotyšsko a Estonsko také zpřísnily podmínky pro Čechy. Test jim nestačí

03.07.2020 21:22 Aktualizováno Slovinsko, Lotyšsko a Estonsko dnes kvůli rostoucímu počtu nových případů koronaviru omezily vstup…

Cestující z Česka budou muset do karantény i v Estonsku

03.07.2020 19:30 Lotyšské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí přidalo na seznam zemí se zvýšeným rizikem šíření…

Orbán získal moc nad další univerzitou. Maďarský parlament schválil…

03.07.2020 17:10 Maďarský parlament dnes schválil zákon o reformě Univerzity divadelních a filmových umění (SZFE),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy