Británie chce karanténu po navrátilcích z Chorvatska a Rakouska

Británie od soboty nově zavede povinnost 14denní karantény pro všechny cestující z Chorvatska, Rakouska a karibského ostrovního státu Trinidad a Tobago. Z karanténního seznamu naopak Londýn vyškrtl Portugalsko, oznámil dnes ministr dopravy Grant Shapps. Opatření si podle něj vyžaduje nepříznivý vývoj pandemie covidu-19 v dotčených zemích.

Ulice Londýna, ilustrační foto
doporučujeme

Británie už minulou sobotu zavedla povinnost 14denní karantény pro všechny cestující z Francie, Nizozemska, Malty, Monaka a některých zámořských území Británie a Nizozemska. Ještě předtím britské úřady ze seznamu bezpečných zemí vyškrtly Španělsko.

"Data ukazují, že musíme vyškrtnout Chorvatsko, Rakousko a Trinidad a Tobago z našeho seznamu koronavirových cestovních koridorů, abychom udrželi čísla NÍZKO. Pokud přijedete do Británie po sobotní 4:00 z těchto destinací, budete se muset na 14 dní sami izolovat," napsal Shapps na twitteru.

Samotná Británie dnes zaznamenala 1182 nových případů koronavirové nákazy, což je druhý nejvyšší nárůst od 21. června, vyplývá z vládních údajů. Británie rovněž hlásí dalších šest úmrtí v souvislosti s covidem-19. Celkový počet úmrtí v infekcí nejhůře zasažené evropské zemi tak podle oficiálních statistik dosáhl 41.403.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie hlásí první případy mutace koronaviru pocházející z Brazílie

28.02.2021 21:17 V Británii odhalili prvních šest případů varianty koronaviru, který se poprvé objevil v brazilském…

Oslo kvůli nakažlivější variantě koronaviru zpřísní restrikce

28.02.2021 19:51 Norská metropole Oslo vzhledem k rychle se šířící nakažlivější variantě koronaviru zpřísní…

V Británii už naočkovali přes 20 milionů lidí

28.02.2021 17:52 Aktualizováno V Británii už první dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo více než 20 milionů lidí. Oznámil to dnes…

Rusové převezli Navalného do trestanecké kolonie

28.02.2021 13:20 Odsouzený lídr ruské opozice Alexej Navalnyj dnes dorazil do vězeňské kolonie vzdálené asi 100…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama