Británie nemá poprvé od července žádného mrtvého s koronavirem

Britské zdravotnické úřady nezaznamenaly za poslední den žádné úmrtí související s nákazou koronavirem. Podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse se tak stalo poprvé od konce loňského července.

Eurozpravy.cz

Ve Spojeném království nicméně trvají obavy z nového rozmachu epidemie, zejména kvůli variantě koronaviru poprvé objevené v Indii, kterou nyní Světová zdravotnická organizace (WHO) označuje jako delta. Skotsko vzhledem k situaci pozastavilo plány na rozvolňování restrikcí.

Nových případů nákazy se v Británii za 24 hodin objevilo 3165, což je více, než kolik činily pondělní statistiky v posledních týdnech. Británie eviduje nejvíce úmrtí souvisejících s koronavirem v Evropě, a to bezmála 128.000. Dohromady tam již úřady zaznamenaly téměř 4,5 milionu potvrzených případů nákazy koronavirem.

Úřady v Británii v poslední době znepokojuje rozmach varianty koronaviru nazývané delta, která je podle předběžných zjištění vědců nakažlivější než většina dosavadních verzí viru. Premiér Boris Johnson nedávno prohlásil, že vláda možná kvůli zhoršující se situaci bude muset odložit plány na rozvolnění v Anglii, které původně přislíbila k 21. červnu. Někteří odborníci v pondělí uvedli, že je země na pokraji třetí vlny epidemie.

Skotská první ministryně Nicola Sturgeonová dnes oznámila, že pozastavila plán uvolňování restrikcí ve Skotsku s tím, že se region stále nachází v "choulostivém a křehkém bodu" při boji s nákazou.

Většina částí Skotska tak zůstane na dosavadní druhé úrovni uzávěry, kromě několika málo nejméně zasažených regionů, které přejdou do prvního stupně, v němž je možné například shromažďování většího počtu lidí. Město Glasgow, jež bylo dosud jako jediné ve Skotsku na třetím stupni uzávěry, při kterém jsou mimo jiné zavřena kina, stadiony a nesmí se podávat alkohol v restauracích, přejde na druhý stupeň.

Největší londýnské letiště Heathrow dnes ve snaze zabránit šíření dalších případných nebezpečných variant koronaviru vyčlenilo jeden ze svých terminálů pro přílety ze všech zemí, které britská vláda považuje za rizikové. Je jich nyní 43 a patří mezi ně například Indie, Brazílie či Jihoafrická republika. Obyvatelé Spojeného království, kteří se z těchto zemí vrací, mají po příletu předepsanou desetidenní karanténu ve státem schválených hotelech.

Témata: EZ

Zaveďme čtyřdenní pracovní týden pro všechny, vyzývá ekonom

20.06.2021 21:51 Aktualizováno NÁZOR - Postupné uvolňování lockdownů a společenských omezení otevírá vítanou možnost návratu k…

Při havárii letadla české výroby na Sibiři zemřeli nejméně čtyři lidé

19.06.2021 14:17 Aktualizováno Nejméně čtyři lidé zahynuli při havárii letadla s parašutisty v Kemerovské oblasti na jihozápadě…

Moskva hlásí druhý den v řadě rekordní denní přírůstek případů nákazy

19.06.2021 12:03 Moskva má za uplynulý den rekordních 9120 zjištěných případů nákazy novým koronavirem, v celé zemi…

Parlamentní volby v Rusku budou kvůli pandemii v září třídenní

18.06.2021 21:38 Volby do dolní komory ruského parlamentu se letos na podzim budou konat místo jednoho dne tři dny,…

Velká Británie hlásí prudký týdenní nárůst počtu záchytů varianty delta

18.06.2021 18:45 Aktualizováno Británie hlásí prudký týdenní nárůst počtu záchytů koronavirové varianty delta, kvůli níž země…

Rusko oznámilo, že od dohody o otevřeném nebi odstoupí 18. prosince

18.06.2021 17:58 Rusko odstoupí od dohody o otevřeném nebi 18. prosince, oznámilo dnes podle agentury TASS ruské…

Rusko zakázalo dovoz krmiv a krmných přísad z Česka

18.06.2021 11:01 Ruská Federální veterinární a fytosanitární služba Rosselchoznadzor zakázala dovoz krmiv a přísad…

Biden vyslal Putinovi jasný vzkaz, hodnotí politolog ženevský summit

18.06.2021 00:01 NÁZOR - Potyčka mezi novináři a ruskými bodyguardy před středečním setkáním amerického prezidenta…

Jaký byl dopad lockdownu na lidské zdraví? Statistici hlásí překvapivé…

17.06.2021 22:00 Aktualizováno NÁZOR – Jaké jsou vedlejší dopadu lockdownů? Tuto otázku si položili statistici David Spiegelhalter…

Ukrajina oceňuje, že Biden a Putin neučinili žádnou dohodu o ní bez ní

17.06.2021 21:51 Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba oceňuje, že americký prezident Joe Biden při středeční…

Související:

Právě se děje