Británie zkrátí karanténu pro přijíždějící z rizikových států, mezi nimi je i Česko

Británie od poloviny prosince zkrátí karanténu pro přijíždějící z rizikových zemí. Nově bude trvat jen pět namísto nyní platných 14 dnů. Po jejich uplynutí si jedinec na vlastní náklady nechá provést koronavirový test a pokud bude výsledek negativní, bude smět opustit byt.

Grant Shapps
doporučujeme

Dnes o tom podle světových agentur informoval britský ministr vnitra Grant Shapps. Za rizikovou zemi je v Británii nyní považována i Česká republika.

Ti, kteří se rozhodnou test nepodstoupit, budou muset zůstat v karanténě 14 dní. Vláda tak chce šetřit kapacitu britského testovacího a trasovacího systému veřejného zdraví NHS, napsala agentura AFP.

Oznámení přivítali zástupci cestovního ruchu. Mělo by pomoci především letectví, které zažilo prudký pokles poptávky právě vinou opatření, jež měla zamezit šíření nemoci covid-19.

Británie je koronavirem nejvíce zasaženou zemí v Evropě. Do 28 dnů po pozitivním testu zemřelo ve Spojeném království 55.230 lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko zahájilo kroky k odstoupení od dohody o otevřeném nebi

15.01.2021 16:26 Aktualizováno Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že zahajuje interní kroky k odstoupení od mnohostranné…

Británie řeší "obrovskou hrozbu". Kvůli závadě zmizelo z policejní…

15.01.2021 13:25 Aktualizováno Kvůli technické závadě zmizelo z databáze britské policie více než 150.000 záznamů. Jednalo se…

V ruském městě se rychle šíří úplavice, mezi otrávenými z vody jsou hlavně…

15.01.2021 09:23 Počet lidí, kteří se v dagestánském Bujnaksku otrávili vodou dál roste. Na lékaře se kvůli tomu už…

Ruské regiony nabízejí za očkování proti covidu výhody

14.01.2021 19:48 Některé ruské regiony nabízejí lidem za to, že se nechají očkovat ruskou vakcínou proti covidu-19,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama