Johnson vyzval rodiče, aby v pondělí poslali děti do školy

Britský premiér Boris Johnson dnes v rozhovoru pro BBC vzkázal rodičům v Anglii, aby své potomky v pondělí poslali do škol, považuje je za bezpečné a vzdělání pro děti to znamená obrovský přínos. Většina základních škol v Anglii se v pondělí po vánočních prázdninách otevře, zavřené ovšem zůstanou školy v Londýně a v některých oblastech na jihovýchodě země. Jde o regiony, kde rychle šíří nová varianta koronaviru.

Boris Johnson
doporučujeme

Johnson tvrdí, že chodit do školy pro děti s sebou nese "velmi, velmi malé" nebezpečí nákazy. Nicméně školské odbory zaměstnance základních škol varovaly, že vracet se do práce je nebezpečné a doporučují, aby všechny školy přešly na distanční výuku.

V Británii bude od pondělka v očkovacích centrech asi 530.000 dávek vakcíny proti koronaviru vyvinuté na Oxfordské univerzitě ve spolupráci s firmou AstraZeneca. Johnson připomněl, že se stále očkuje z "několika milionů dávek" vakcíny od firem Pfizer a BioNTech. "Naočkovali jsme milion lidí - více než zbytek Evropy dohromady," řekl Johnson.

Aby Británie získala nad pandemií covidu-19 kontrolu, musí být podle odborníků naočkovány dva miliony lidí týdně. Na otázku, jak vláda chce tohoto počtu dosáhnout, Johnson řekl, že k tomu nemá žádné podrobnosti.

Británie v sobotu zaznamenala dalších 57.725 nových případů koronavirové infekce, nejvíce od začátku pandemie. Johnson v dnešním interview připustil, že situace je vážná a upozornil, že Anglii nejspíš čeká zpřísnění protikoronavirových opatření.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté v Británii čelí v době koronaviru napadením

21.01.2021 14:38 Britská vláda dnes oznámila, že v prvních šesti měsících po zavedení koronavirové uzávěry v březnu…

Navalnyj čeká na soud v nechvalně známé vazební věznici

20.01.2021 17:03 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj čeká na soud, jenž rozhodne o tom, zda ho pošle do vězení za…

Kreml potvrdil ochotu prodloužit odzbrojovací dohodu s USA

20.01.2021 13:13 Moskva dnes prostřednictvím mluvčího Kremlu opět potvrdila ochotu prodloužit poslední odzbrojovací…

Jak počítat oběti pandemie? Profesor z Oxfordu upozornil na úskalí…

20.01.2021 00:01 NÁZOR - Kolik lidí zemřelo kvůli pandemii nemoci covid-19? A jak se tato čísla liší v jednotlivých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama