Rusko má téměř milion případů nákazy covid-19, roste počet obětí epidemie

Rusko dnes oznámilo 4993 nových případů nákazy koronavirem a 83 úmrtí za uplynulých 24 hodin. O den dříve to bylo 4980 případů a 68 úmrtí. Celkem se v nejrozlehlejší zemi světa s přibližně 146 miliony obyvatel od začátku pandemie nakazilo 995.319 lidí, z toho 17.176 lidí nákaze podlehlo.

Ilustrační foto
doporučujeme

Uvedla to agentura TASS s odvoláním na operativní štáb. Celkem 809.387 pacientů se dosud uzdravilo z nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje.

Rusko je z hlediska počtu nakažených podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie sleduje globálně, čtvrtou nejpostiženější zemí světa po Spojených státech, Brazílii a Indii. Z hlediska počtu úmrtí je na 12. příčce.

Pokud se vezme v úvahu počet mrtvých se zřetelem k počtu obyvatel, pak je Rusko podle JHU nyní na 42. příčce. Ruské údaje o úmrtnosti ale budí pochyby u západních odborníků i médií.

Moskevská radnice nechala v předvečer začátku nového školního roku otestovat všech 180.000 zaměstnanců moskevského školství, od učitelů přes školníky až po kuchařky ve školních jídelnách - a u tří procent z nich testy potvrdily nákazu koronavirem, uvedla náměstkyně starosty Anastasija Rakovová. Dodala, že jde přibližně o 5500 lidí. U dalších 24.000 lidí testy zjistily, že nákazu již překonali.

V Moskvě má 1. září nový školní rok začít v bezmála šesti stovkách škol, spadajících pod radnici. Roušky budou povinny nosit pracovnice jídelen, školníci, uklízečky, administrativní personál či rodiče. Učitelé mají roušky nosit mimo třídu. Pedagogové je smějí sejmout při výuce, ale mají si udržovat odstup od žáků.

Ti mohou roušky používat podle svého přání. Podle radnice je roušek na každé škole dostatečná zásoba. Každá třída má až na výjimky zůstávat ve vlastní učebně, začátek vyučování má být rozdílný. Úřady se za pomoci "pružného rozvrhu" chtějí vyvarovat velké koncentrace dětí v jednu chvíli na jednom místě, napsal dnes list Kommersant. V ruském tisku ale nechybějí skeptické předpovědi, že po víceméně tradičním začátku školního roku, do kterého se má zapojit i prezident Vladimir Putin, přejdou školy během dvou týdnů k výuce na dálku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko Navalnému zmrazilo bankovní účty, uvedla mluvčí opozičníka

24.09.2020 17:59 Ruskému kritikovi Kremlu Alexeji Navalnému, který přežil nedávný pokus o otrávení nervově…

Švýcarsko uvalilo karanténu na 2500 elitních studentů. Kvůli jejich…

24.09.2020 17:29 Aktualizováno Švýcarské úřady nařídily karanténu 2500 studentů prestižní Hotelové školy v Lausanne. Učinily tak…

V Itálii ukradli relikvii s krví papeže Jana Pavla II.

24.09.2020 15:52 V italské Umbrii ukradli relikvii, která obsahovala krev papeže Jana Pavla II. S odvoláním na…

Tribunál pro zločiny v Kosovu zatkl prvního obviněného

24.09.2020 15:28 Zvláštní tribunál v Haagu pro válečné zločiny v Kosovu uvedl, že na žádost prokuratury byl dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama