V Moskvě zavraždili nejstarší pedagožku. Asi kvůli bytu

Obětí surové vraždy se podle ruských médií stala nejstarší z pedagogů a pedagožek vyučujících na moskevském Gerasimovově všeruském státním institutu kinematografie (VGIK). Tělo devadesátileté docentky Iriny "Idy" Šurové s množstvím ran způsobených nožem našli v jejím bytě na Kutuzovově třídě v centru ruské metropole, uvedl server Newsru.com.

Ilustrační foto
doporučujeme

Policie podle médií nevylučuje, že právě byt na prestižní adrese mohl být důvodem spáchání zločinu.

Tělo našla ošetřovatelka, která do bytu přišla za seniorkou. Informaci o vraždě následně potvrdili moskevští vyšetřovatelé.

Hudební teoretička Šurová více než 60 let na filmařské škole vyučovala dějiny umění a hudby. "Všichni absolventi si pamatují její dar od prvních přednášek vyvolávat u studentů schopnost cítit a chápat hudbu, její laskavou ironii, vyhraněný vkus a upřímný zájem o studenty," uvedl moskevský institut, považovaný za nejstarší filmovou školu na světě.

Státní filmová škola, otevřená 1. září 1919, se několikrát přejmenovala, od roku 2015 se opět nazývá Všeruský státní institut kinematografie S. A. Gerasimova (VGIK). Vyučoval zde mimo jiné Sergej Ejzenštejn a mezi známé absolventy patří třeba Andrej Tarkovskij, Sergej Bondarčuk, Nikita Michalkov, Elem Klimov, Vasilij Šukšin, Vjačeslav Tichonov či maďarská režisérka Márta Mészárosová.

Školu navštěvovalo i několik studentů z někdejšího Československa, například režiséři Jiří Sequens či Zdeněk Podskalský. Z bývalého Československa byl i vůbec první zahraniční student moskevské školy, František Daniel, který před emigrací do USA v roce 1969 produkoval na 40 filmů, mimo jiné oscarový Obchod na korze Jána Kadára a Elmara Klose.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bělorusko vrátilo Rusku zadržené údajné žoldnéře

14.08.2020 21:47 Ruská generální prokuratura oznámila, že běloruské úřady vrátily do Ruska 32 Rusů, které v…

Tisíce demonstrantů v centru Minsku volají po Lukašenkově odchodu

14.08.2020 21:07 Aktualizováno Tisíce demonstrantů se před sídlem běloruské vlády v centru Minsku domáhají odstoupení prezidenta…

Anketa: Jen čtvrtina lékařů v Rusku důvěřuje vakcíně Sputnik V

14.08.2020 17:03 Celých 52 procent lékařů v anketě provedené přes ruskou mobilní aplikaci uvedlo, že by si nenechalo…

Lukašenko veřejně ujistil, že je naživu a neodjel do ciziny

14.08.2020 16:44 Prezident Alexandr Lukašenko dnes ujistil veřejnost, že je naživu a neodjel ze země, kde dál…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama