EuroZprávy.cz a INCORP obnovují spolupráci s ČTK, mimo jiné na základě jednání s NFNZ

Mediální skupina INCORP a.s. na základě příslibu Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky (NFNZ) o změně vyhodnocování ratingu zpravodajských webů obnovila spolupráci s Českou tiskovou agenturou (ČTK).

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Na konci března letošního roku mediální skupina INCORP a.s. oznámila ukončení spolupráce s ČTK. K tomuto kroku se rozhodla na základě řady faktorů, o nichž následně obě zastoupené strany několik týdnů aktivně vyjednávaly, až dospěly ke vzájemné dohodě o pokračování spolupráce.

Jedním z faktorů, který vydavatelství vedl k výpovědi smlouvy, byl i postoj NFNZ, které se v rámci všeobecně uznávaného ratingu vyhraňuje proti zpravodajským serverům využívajícím větší množství ČTK obsahu. Po vzájemném jednání ale byla vedení společnosti INCORP a.s. přislíbena změna v pohledu na zpravodajské weby využívající důvěryhodný a licenčně zakoupený obsah ČTK.

Vedení společnosti zastává názor, že samotný fakt, že produkce některého z médií obsahuje nadpoloviční většinu agenturního obsahu, není důvodem k nehodnocení takového zpravodajského webu. Naopak jej považuje za příznak důvěryhodnosti a seriozního přístupu k informování veřejnosti o aktuálních událostech.

Za seriozní společnost INCORP a.s. považuje i samotný nadační fond, který je jedním z předních elementů nezávislé české žurnalistiky. Vedení vydavatelství proto zastává názor, že zmíněný mediální rating by měl být pravidelně aktualizovaný, aby jím prezentované hodnocení více reflektovalo reálnou skutečnost, a že by měl zahrnovat všechna přední česká média bez výjimky. 

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vlastníkem skupiny PPF se stala vdova Renata Kellnerová. Stala se…

25.05.2021 16:02 Aktualizováno Renáta Kellnerová, vdova po zesnulém většinovém majiteli skupiny PPF Petrovi Kellnerovi, byla…

Pandemii jen letos nepřečkalo 2000 maloobchodních firem a 10.000…

25.05.2021 13:17 Dlouhou uzávěru ekonomiky způsobenou bojem proti koronaviru letos v maloobchodu nepřečkalo více než…

Pokles tržeb v průběhu koronavirové krize zaznamenala většina českých firem

22.05.2021 14:39 Tržby v průběhu pandemie podle průzkumu marketingové konzultační společnosti Proficio klesly 70…

Česká pošta se do tří let rozdělí na komerční část a pobočky

21.05.2021 14:44 Aktualizováno Z České pošty by se měla do tří let oddělit pobočková síť do nového státního podniku. Pošta by měla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama