Asociace nedoporučuje spustit vleky, většina areálů neotevře

Většina lyžařských areálů v Česku zůstane přes velikonoční svátky nadále zavřená, přestože na mnoha místech je na sjezdovkách dostatek sněhu. Asociace horských středisek (AHS) nedoporučuje spuštění vleků. Uvolnění opatření a možnost otevřít venkovní sportoviště se podle ní na lyžařské vleky nevztahuje. ČTK to řekl ředitel asociace Libor Knot.

Ilustrační fotografie

Vláda od úterý umožnila využívat venkovní sportoviště pro individuální sporty nebo pro takové, kde jsou na každé straně hřiště rozděleného sítí nanejvýš dva lidé.

V lyžařském středisku na Ovčárně v Jeseníkách se ve středu rozjely vleky. Provozovatelé by tam chtěli udržet provoz do konce dubna. "Jsme připraveni pustit všechny vleky, budeme je pouštět podle návštěvnosti tak, abychom byli schopni dodržet všechna nařízení a veškeré hygienické podmínky," řekl ve středu ČTK provozovatel areálu Josef Figura.

Otevření areálu v Jeseníkách je podle Knota individuální rozhodnutí. Plošné obnovení provozu v lyžařských střediscích by podle něj bylo v rozporu s dalšími platnými nařízeními. "Pokud stále platí například zákaz cestování, návštěvy příbuzných, a ještě v neděli 5. dubna bránila Policie ČR parkování u sportovišť, jsme toho názoru, že nabídka služeb lyžařského střediska by šla přímo proti smyslu těchto opatření," řekl.

Kvalitu nabízených služeb by navíc snížil zákaz užívání vnitřních prostor areálů a také by bylo omezené zajištění pořádku a bezpečnosti horskou službou a složkami integrovaného záchranného systému v nouzovém stavu. "Doufáme, že po Velikonocích se některá další opatření přijatá v souvislosti s covid-19 dále uvolní. Horská střediska jsou a budou připravena přizpůsobit a zabezpečit svůj provoz tak, aby byla umožněna návštěva sportovišť při dodržení všech hygienických požadavků," uvedl dále Knot.

Současná situace má na horská střediska stejně jako na celý cestovní ruch drtivé dopady. Podle zaměstnavatelských a oborových asociací dosáhne propad tržeb cestovního ruchu do konce dubna, dokdy je zatím vyhlášen nouzový stav, 50 miliard korun. S připočtením služeb navázaných na toto odvětví budou ztráty činit přes 75 miliard korun. Organizace proto připravily záchranný plán, který předložily vládě.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

17.09.2021 21:44 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Bývalý prezident Klaus opustil střešovickou nemocnici

17.09.2021 12:12 Bývalý prezident Václav Klaus dnes krátce přes 11:00 odjel z Ústřední vojenské nemocnice v Praze,…

Muž zapálil byt, v němž zemřelo 11 lidí. Dostal doživotí

17.09.2021 13:43 Pětapadesátiletý muž, který loni v srpnu založil v bohumínském panelovém domě požár, při kterém…

Související:

Právě se děje

reklama