Asociace nedoporučuje spustit vleky, většina areálů neotevře

Většina lyžařských areálů v Česku zůstane přes velikonoční svátky nadále zavřená, přestože na mnoha místech je na sjezdovkách dostatek sněhu. Asociace horských středisek (AHS) nedoporučuje spuštění vleků. Uvolnění opatření a možnost otevřít venkovní sportoviště se podle ní na lyžařské vleky nevztahuje. ČTK to řekl ředitel asociace Libor Knot.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Vláda od úterý umožnila využívat venkovní sportoviště pro individuální sporty nebo pro takové, kde jsou na každé straně hřiště rozděleného sítí nanejvýš dva lidé.

V lyžařském středisku na Ovčárně v Jeseníkách se ve středu rozjely vleky. Provozovatelé by tam chtěli udržet provoz do konce dubna. "Jsme připraveni pustit všechny vleky, budeme je pouštět podle návštěvnosti tak, abychom byli schopni dodržet všechna nařízení a veškeré hygienické podmínky," řekl ve středu ČTK provozovatel areálu Josef Figura.

Otevření areálu v Jeseníkách je podle Knota individuální rozhodnutí. Plošné obnovení provozu v lyžařských střediscích by podle něj bylo v rozporu s dalšími platnými nařízeními. "Pokud stále platí například zákaz cestování, návštěvy příbuzných, a ještě v neděli 5. dubna bránila Policie ČR parkování u sportovišť, jsme toho názoru, že nabídka služeb lyžařského střediska by šla přímo proti smyslu těchto opatření," řekl.

Kvalitu nabízených služeb by navíc snížil zákaz užívání vnitřních prostor areálů a také by bylo omezené zajištění pořádku a bezpečnosti horskou službou a složkami integrovaného záchranného systému v nouzovém stavu. "Doufáme, že po Velikonocích se některá další opatření přijatá v souvislosti s covid-19 dále uvolní. Horská střediska jsou a budou připravena přizpůsobit a zabezpečit svůj provoz tak, aby byla umožněna návštěva sportovišť při dodržení všech hygienických požadavků," uvedl dále Knot.

Současná situace má na horská střediska stejně jako na celý cestovní ruch drtivé dopady. Podle zaměstnavatelských a oborových asociací dosáhne propad tržeb cestovního ruchu do konce dubna, dokdy je zatím vyhlášen nouzový stav, 50 miliard korun. S připočtením služeb navázaných na toto odvětví budou ztráty činit přes 75 miliard korun. Organizace proto připravily záchranný plán, který předložily vládě.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou – moravské Versailles a Mekka umění

30.05.2020 20:27 Aktualizováno Zámek Jaroměřice nad Rokytnou bývá někdy přezdíván jako moravské Versailles. Že je označení bez…

ZOO Praha otevřela vnitřní expozice a pavilony, návštěvníci musí nosit…

25.05.2020 14:16 Zoologická zahrada v Praze dnes otevřela vnitřní expozice a pavilony, návštěvníky dál čekají…

Hrad Valdek: Unikát skrytý za ostnatým drátem

23.05.2020 10:38 Ač se hrad Valdek řadí již do kategorie zřícenin, zaujme dnes každého návštěvníka svou velkolepostí…

Projekt Dovolená v Česku: Státem dotované poukazy by měly platit v létě

22.05.2020 14:44 Státem dotované poukazy na dovolenou v Česku by podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové …

Související:

Právě se děje

Další zprávy