Opatření Rakouska vůči Praze sníží prodej pobytů

Zařazení Prahy mezi rizikové oblasti na seznamu Rakouska sníží prodej pobytů. Ovlivnit může i zájem o lyžařské zájezdy. Letošním zimním dovoleným může vévodit Polsko, vyšší návštěvnost by mohla být i na českých horách. ČTK to dnes řekli prodejci pobytů. Rakousko zařadilo kvůli šíření koronaviru Prahu mezi rizikové regiony. Platit to začne v pondělí, informoval dnes s odvoláním na vídeňské ministerstvo zahraničí list Die Presse.

Císařský palác Hofburg
doporučujeme

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) uvedl, že se svým rakouským protějškem jedná o výjimkách. Chtěl by mimo jiné, aby se opatření nevztahovalo na zaplacené zájezdy.

Opatření Rakouska se dotkne zhruba stovky klientů cestovní agentury Invia. K jižnímu sousedovi podle mluvčí agentury Andrey Řezníčkové většina Čechů jezdí tzv. po vlastní ose. O zájezdy mají podle ní zájem především padesátníci, kteří do Rakouska vyrážejí zpravidla na čtyři dny, do čtyřhvězdičkových hotelů s polopenzí. "Pokles zájmu o zájezdy od října do Rakouska je momentálně přes 90 procent. Rozhodnutí rakouské strany může ovlivnit i poptávku po lyžařských zájezdech," řekla dále. Zájem o zimní pobyty je podle ní velmi nízký. Nejvíce lidé kupují Itálii, následuje Rakousko a dále Krkonoše, doplnila Řezníčková.

Portál Slevomat u Rakouska už podle svého ředitele Ladislava Veselého zaznamenal pokles. "Myslím, že teď uvidíme podobný trend jako u Slovenska, kdy po ohlášení opatření spadla hledanost o dvě třetiny," uvedl. Restrikce podle něj s jistotou ovlivní prodeje zimních zájezdů. Náruživé lyžaře, ale odradit nemusí. K ubytování a permanentce už podle něj cena za test není tak závratně vysoká. "Vůbec naopak neopadá zájem o Polsko. To může být v zimní sezoně hit," dodal.

Obecně platí, že při příjezdu z rizikových zemí a regionů vyžaduje Rakousko negativní test na koronavirus, který nesmí být starší než 72 hodin. Pokud jej dotyčný nepředloží, musí nastoupit do karantény.

Rakousko bylo loni podle Českého statistického po Chorvatsku, Slovensku a Itálii čtvrtou nejčastěji navštěvovanou zahraniční destinací. Delší pobyt tam strávilo 409.000 Čechů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fischer Group a Exim Tours začnou v červnu vracet peníze za poukazy za…

28.05.2021 11:53 Cestovní kanceláře (CK) patřící do skupiny DER Touristik Eastern Europe, pod kterou na českém trhu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama