Policie nechystá o Velikonocích intenzivnější kontroly

Policie bude o Velikonocích provádět kontroly dodržování vládních opatření proti covidu-19 jako o běžném víkendu, řekl po dnešním zasedání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) novinářům policejní prezident Jan Švejdar. Situaci podle něj ovlivní i počasí, které už v úterý vylákalo na některá místa řadu lidí.

Policie ČR kontroluje řidiče
doporučujeme

Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) není v takové situaci problém v tom, že lidé vyrazili ven, ale že se shlukují a nezakrývají si dýchací cesty. Na pražské náplavce podle něj kvůli tomu bude stálá přítomnost policie.

Švejdar řekl, že na začátku platnosti nynějších opatření policie prováděla zhruba 100.000 až 120.000 kontrol denně, nyní je na 90.000 až 100.000 kontrolách. "Je to odvislé od počasí i toho, kolik máme lidí v práci," vysvětlil. Většina lidí opatření dodržuje, dodal. Na Velikonoce bude podle něj připravený počet policistů jako na běžný víkend. "Že jsou čtyři dny volna, tak to bude trochu náročnější. Nepřipravujeme ale žádné speciální akce na kontrolu alkoholu," řekl.

Kontroly na řízení pod vlivem alkoholu se budou provádět v rámci dohledu nad dodržováním koronavirových opatření, doplnil. "Máme nasazený maximální počet lidí, který můžeme nasadit. Budeme doufat, že nám pomůže počasí," konstatoval Švejdar.

Pražská policie bude dnes podle mluvčí Evy Kropáčové pokračovat ve zvýšených kontrolách dodržování opatření proti covidu-19 tam, kde se lidé z důvodu hezkého počasí začali ve velkém množství shlukovat. Podle Hamáčka by například na náplavce měla být policie kontinuálně a příchozí upozorňovat na požadavky protiepidemických opatření. "Problémem není, že tam lidé jsou, ale že nemají ochranné prostředky," vysvětlil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie během nouzového stavu zaznamenala 85 000 přestupků proti opatřením

12.04.2021 11:46 Za šest měsíců nouzového stavu zaznamenala policie přes 85.000 přestupků proti opatřením, které…

Policisté se stáhli z hranic okresů, intenzita ostatních kontrol se nemění

12.04.2021 10:39 Intenzita policejních kontrol dodržování protiepidemických opatření se ode dneška nezmění. Jediným…

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu půl miliardy za armádní tendr na vrtulníky

07.04.2021 15:09 Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil pokutu 550 milionů korun…

Strážníci v Uherském Hradišti při zákroku proti muži bez roušky zákon…

07.04.2021 11:20 Strážníci v Uherském Hradišti při svém zákroku proti muži bez roušky, který se stal 10. března,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama