Policisté o víkendu vrátili z hranic uzavřených okresů více lidí

Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z uzavřených okresů Sokolov a Cheb. Za celý víkend šlo o 768 případů. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Je to výrazně více případů, než bylo v pracovních dnech. Dosud policisté vraceli denně okolo 250 aut, které chtěly vjet nebo opustit uzavřené okresy.

Policie ČR
doporučujeme

"Nejčastější důvody zamítnutí, stejně jako v předešlých dnech, byly cesty za turistikou, na nákupy nebo na návštěvy za známými," uvedla Krejčí.

Dohled nad dodržováním vládního nařízení zajišťuje v Karlovarském kraji 300 policistů, přičemž 160 policistů z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje a v rámci výpomoci 140 policistů z pěti krajských ředitelství a jednoho celorepublikového útvaru. Hlídky jsou na 44 místech po obvodu obou okresů.

"Ani za posledních 24 hodin jsme nemuseli řešit v souvislosti s tímto opatřením žádné narušení veřejného pořádku. Během neděle jsme v místě kontrolních stanovišť ani na hraničních přechodech neměli hlášeny žádné problémy s dopravou a nedocházelo téměř k žádným kolonám. Vozidla byla průběžně odbavována," uvedla Krejčí. Ani dnes ráno se na území Karlovarského kraje netvořily na kontrolních stanovištích téměř žádné kolony, doplnila.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček ocenil zásah policie na demonstracích, protestující odsoudil

08.03.2021 22:02 Aktualizováno Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odsoudil chování účastníků nedělních demonstrací proti vládním…

Policie za minulý týden nepustila přes hranice okresů 10.500 vozidel

08.03.2021 19:14 Aktualizováno Policisté za první týden zpřísněných opatření zavedených kvůli koronavirové epidemii nepustili přes…

Policie na základě fotografií na sociálních sítích prověřuje účastníky…

08.03.2021 15:37 Pražská policie prověřuje, zda někteří z účastníků sobotního vyhlášení filmových cen Český lev…

Lidé jsou už na kontroly připraveni, tvrdí policistka

08.03.2021 15:20 Většinou už s potřebnými dokumenty v ruce zastavovali dnes řidiči mezi Brodkem u Přerova a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama