Kamion jel na dálnici D52 tři kilometry v protisměru, po řidiči se pátrá

Kamion jel ve čtvrtek večer po dálnici D52 na Brněnsku asi tři kilometry v protisměru. Nikomu se nic nestalo, řidiči ale může hrozit trestní stíhání za obecné ohrožení. Policie po něm pátrá, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Petr Vala.

Ilustrační foto
doporučujeme

Na tísňovou linku kvůli kamionu v protisměru volali řidiči ve čtvrtek kolem 21:00. Podle telefonátů kamion najel do protisměru na začátku dálnice u Pohořelic na 26. kilometru, další telefonát byl podle policejního mluvčího z 24. kilometru.

"Přestože si musel být svého pochybení vědom, nezachoval se zrovna příkladně. Se zapnutými výstražnými světly totiž bláhově pokračoval v jízdě až k dalšímu sjezdu," uvedl Vala. Řidič tedy pravděpodobně sjel z dálnice až na 23. kilometru. Policie dálnici uzavřela, kamion se jí ale vypátrat nepodařilo. Policie žádá kolemjedoucí řidiče o kamerové záznamy, pokud tuto nebezpečnou jízdu zaznamenali.

Obdobně nebezpečné situace se na jihomoravských cestách podle mluvčího poměrně často opakují. Jen za poslední týden policisté evidují několik případů.

"Pokud se omylem dostanete do podobné situace, hlavně nezmatkujte. Okamžitě zapněte výstražná světla, zpomalte a opatrně sjeďte do odstavného pruhu. Pokud vám to situace dovolí, s nasazenou výstražnou vestou z vozidla bezpečně vystupte. Urychleně se schovejte za svodidla, vozidlo označte výstražným trojúhelníkem a na místo přivolejte policisty," uvedl mluvčí. V žádném případě nemají řidiči na dálnici otáčet sami, nečekaný manévr totiž může způsobit tragický karambol, dodal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V říjnu výrazně klesl počet dopravních nehod, celkem zemřelo 36 lidí

31.10.2020 15:40 V říjnu zemřelo na silnicích v Česku zatím 36 lidí, o 15 méně než loni za celý říjen. Za letošek je…

Policie hledá svědka tragické nehody na Pardubicku, zahynuli při ní čtyři…

31.10.2020 10:52 Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem…

Provoz metra mezi Kačerovem a Háji zastavila srážka vlaku a muže

30.10.2020 21:41 Vlak metra dnes večer srazil muže ve stanici Opatov. Muž je zaklíněný pod soupravou, je při vědomí.…

Nejsmrtelnější nehoda roku: Po srážce kamionu a dodávky na Pardubicku…

30.10.2020 18:26 Čtyři lidé zemřeli při autonehodě, která se stala dnes odpoledne u Horních Ředic na Pardubicku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama