Pražské hlavní nádraží ochromila porucha trakčního vedení, vlaky nejezdí

Hlavní nádraží v Praze postihla dnes po poledni porucha trakčního vedení. Provoz vlaků na nádraží je zastavený. Podle odhadů webu Českých drah by mohl být obnoven kolem 14:10. Železniční dopravu v Praze navíc komplikuje požár napájecí stanice, kvůli kterému nejezdí vlaky na frekventované trati z hlavního města na Beroun.

Praha, hlavní nádraží
doporučujeme

Podle informací organizace Správa železnic je od 12:20 na hlavním nádraží prověšené trakční vedení. "Momentálně jsou tam naši technici, kteří kontrolují jeho stav," sdělil ČTK mluvčí organizace. Dodal, že nádraží je nyní bez proudu. Jak dlouho bude doprava stát, odhadnout nedokázal.

Výpadek napájení se týká několika desítek spojů, které na hlavním nádraží začínají nebo končí. Vlaky na hlavní trati od Ústí nad Labem končí jízdu podle webu drah na nádraží Praha-Holešovice. Příměstské vlaky na lince do Uhříněvsi končí jízdu ve Vršovicích.

Železniční dopravu v Praze komplikuje také požár napájecí stanice v Malé Chuchli, kvůli kterému nejezdí vlaky mezi Smíchovem a Radotínem. "V souvislosti s požárem došlo k výpadku energie na železniční trati," informovali na twitteru pražští hasiči, kteří v Chuchli pomáhali s evakuací cestujících z vlaku uvízlého na trati.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muže na Českolipsku přejelo auto, možná zemřel ještě před střetem

20.09.2020 15:59 U Žandova na Českolipsku přejel brzy ráno motorista muže, který ležel na silnici. Přivolaný lékař…

Tragické nehody v ČR: Řidič nepřežil náraz do zdi, svodidla se stala…

19.09.2020 20:25 Osobní vůz u Vlasatic na Brněnsku dnes v podvečer vyjel ze silnice a narazil do zdi, řidič střet…

Hromadná nehoda na Třebíčsku: Jeden mrtvý, mezi zraněnými jsou děti

19.09.2020 15:12 Aktualizováno Při dopravní nehodě tří osobních a jednoho nákladního automobilu zemřel dnes před polednem na…

V Kunovicích se srazil spěšný vlak s traktorem, pět zraněných

18.09.2020 20:34 Aktualizováno Na přejezdu v Kunovicích na Uherskohradišťsku se dnes odpoledne srazil spěšný vlak Českých drah s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama