Srážka vlaků u Perninku: Čtyři těžce zranění jsou ve stabilizovaném stavu

Vážně zranění ze srážky vlaků u Perninku, kteří byli přepraveni do Fakultní nemocnice v Plzni, jsou ve stabilizovaném stavu. ČTK to dnes ráno potvrdila náměstkyně ředitele Fakultní nemocnice Plzeň Andrea Mašínová.

Srážka vlaků u Perninku (7.7.2020)
doporučujeme

Zranění převezení do karlovarské nemocnice byli po ošetření propuštěni do domácí péče, řekl dnes ČTK mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

Nejtěžší případy byly převezeny do Plzně. "My jsme přijali ve večerních hodinách celkem čtyři zraněné pacienty. Dva pacienty jsme přijali pozemní zdravotnickou záchranou službou a dva prostřednictví letecké záchranné služby. Všichni čtyři zranění jsou ve stabilizovaném stavu. Dva z nich leží na klinice anesteziologie a resuscitace, jeden na ortopedické klinice a jeden na chirurgickém oddělení," popsala Mašínová.

Do karlovarské nemocnice bylo v úterý převezeno pět zraněných sanitními vozy, dalších devět lidí přivezl autobus krajských hasičů. "Jednalo se především o lehčí zranění, pohmožděniny, tržné rány a podobně," popsal Podracký.

V Karlovarském kraji nemá žádná z nemocnic status takzvaného traumacentra, specializovaného pracoviště pro příjem pacientů při závažných úrazových stavech. Vážné případy jsou tak převáženy nejčastěji do fakultní nemocnice v Plzni. Podle Podrackého karlovarská nemocnice o povýšení na traumacentrum dlouhodobě usiluje a splňuje řadu podmínek pro pracoviště takového typu. Jak ale řekl, půjde o běh na dlouhou trať.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Havlíček chce na dopravu pro příští rok 129 miliard. Babiš a Schillerová…

11.08.2020 14:50 Aktualizováno Správa železnic, Ředitelství silnic a dálnic a další dopravní infrastruktura by příští rok ze…

Vlak na nádraží v Jihlavě narazil do lokomotivy, škoda 7,3 milionu korun

11.08.2020 13:48 Aktualizováno Na nádraží v Jihlavě se dnes ráno srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy.…

Konec jízd s náskokem. Na tratích D3 začnou platit nová bezpečnostní…

11.08.2020 13:37 Na regionálních tratích se zjednodušeným řízením provozu začnou od 15. srpna platit nová opatření…

Pražský okruh u Běchovic uzavřela tragická nehoda, zemřeli dva lidé

11.08.2020 13:15 Aktualizováno Při nehodě na Pražském okruhu u Běchovic zemřeli dnes dopoledne dva mladí muži. ČTK to řekla mluvčí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama