V Rozvadově je sedmikilometrová fronta, přechod je neprůjezdný

Dálniční hraniční přechod Rozvadov na Tachovsku je dočasně neprůjezdný. Na české straně je v pravém pruhu, v němž se testuje na covid, sedmikilometrová fronta hlavně kamionů. Poslední tři kilometry stojí vozidla ve všech pruzích včetně odstavného. Policisté pracují na rychlém zprůjezdnění, řekla ČTK po 16:00 policejní mluvčí Veronika Hokrová. Podle informací ČTK jsou problémy na české i německé straně u bavorských policejních kontrol.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Řidiči, kteří nemají test na covid, musí jet přes přechod v pravém pruhu. Levý pruh je pro ty, kteří mají test z vnitrozemí.

Na Folmavě a ve Všerubech, hraničních přechodech na Domažlicku, je průjezd vozidel plynulý. Nejsou tam testovací stanoviště a řidiči přijíždějí s testy z vnitrozemí.

Policisté doporučují řidičům osobních aut, aby využívali jiné hraniční přechody než Rozvadov, nebo měli potvrzení o negativním testu z vnitrozemí už před cestou. Každý, kdo překračuje hranici, ho musí mít v němčině nebo angličtině, ne starší než 48 hodin. Dále si musí dopředu udělat digitální registraci pro vstup do Německa.

Od neděle je na dálničním hraničním přechodu v Rozvadově testovací stanoviště Záchranné služby Asociace samaritánů ČR Praha-západ. V úterý večer tam přibylo druhé, které zajišťují krajští hasiči.

"Na místo už jsme za dva dny dopravili tři kontejnery a tři elektrocentrály," řekl mluvčí hasičů Petr Poncar. Jeden kontejner využívají hasiči, druhý samaritáni a ve třetím vydávají hasiči nepřetržitě čaj. Fronta zájemců o testování na covid je trvale 350 až 400 řidičů. Policie je tam pouští postupně.

Non-stop stanoviště na dálnici je bez rezervace, organizovat tam frontu je ale problematické. Mezi řidiči kamionů je zhruba 98 procent cizinců, hodně jich je z jihovýchodní Evropy. Podle informací ČTK od českého řidiče kamionu z dnešních 12:00 se tam čekalo na test až 20 hodin.

Německo považuje ČR za oblast s vysokým výskytem mutací koronaviru, takže od neděle obnovilo stálé hraniční kontroly na pomezí s ČR. Hranice mohou překračovat s negativním testem jen němečtí občané a cizinci s trvalým pobytem v Německu. Po příjezdu musejí do karantény. Výjimku mají nákladní dopravci a někteří pendleři.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V únoru na českých silnicích zemřelo 26 lidí, o šest méně než loni

28.02.2021 16:03 V únoru v Česku na silnicích zemřelo 26 lidí, o šest méně než loni. Od začátku roku je obětí…

Dopravci nevylučují další omezení spojů. Dezinfekce vlaků stojí desítky…

27.02.2021 16:45 Dopravci k dalšímu omezení spojů kvůli vládním omezením zatím nepřistoupili, ale nevylučují ho.…

Smartwings vrátil do provozu Boeing 737 MAX

25.02.2021 19:10 Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8.…

Dálniční kontroly tento týden odhalily 1200 aut bez známky

25.02.2021 12:39 Policisté a celníci tento týden při kontrolní akci na dálnicích zastavili zhruba 1200 motoristů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama