Havlíček zopakoval, že podniky vláda přes Velikonoce nezavře

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) dnes zopakoval, že vláda neuvažuje o uzavření podniků přes Velikonoce. Firmy podle něj plní významnou roli testovacích center. Navíc podle něj nelze odstavit kritickou, strategickou infrastrukturu a jejich dodavatele.

Karel Havlíček
doporučujeme

Fungovala by tak stejně asi polovina firem a je otázkou, zda by to přineslo kýžený epidemiologický efekt. Uvedl to dnes na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády.

Celostátní uzávěru zhruba na deset dnů přes velikonoční svátky navrhoval například předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

Havlíček dnes znovu řekl, že pracovníci zastavených provozů by pravděpodobně neseděli doma, ale chodili by po městě. "Je otázka, jestli by to skutečně přineslo ten efekt, a to nezmiňuji v tuto chvíli poměrně velké ekonomické dopady," uvedl. Z podniků se podle něj vláda pokusila udělat, zavedením povinného testování, řešení krize, nikoliv to, že je bude zavírat.

Díky povinnému testování ve firmách, ale i ve veřejném sektoru se momentálně podle Havlíčka testům denně podrobuje 300.000 až 400.000 pracovníků. Po zapojení dalších malých subjektů pod 50 zaměstnanců se bude závazné testování týkat půl milionu pracovníků denně. Pozitivita se podle Havlíčka ve velkých podnicích pohybuje mezi 0,5 a jedním procentem, v menších firmách je mezi jedním a dvěma procenty.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová zvažuje kandidaturu na Hrad

13.04.2021 08:53 Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová přemýšlí o kandidatuře na prezidentskou funkci…

Vláda potvrdila opatření omezující setkávání, upravila i pravidla pro…

12.04.2021 22:18 Aktualizováno Vláda podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) dnes potvrdila sobotní mimořádné…

Další kulturní instituce žádají Babiše, ať nemění ministra kultury

12.04.2021 20:22 Aktualizováno Další instituce se přidaly k apelu na premiéra Andreje Babiše (ANO), aby nečinil změny na postu…

Piráti a STAN by podle modelu předběhli ANO o šest procent

12.04.2021 19:02 Sněmovní volby by v březnu vyhrála koalice Pirátů a STAN se ziskem 28,5 procenta hlasů. Druhému ANO…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama