Kdo nahradí Kuberu? ODS přemýšlí, koho pošle do voleb na Teplicku

Kandidátem ODS na senátora za Teplicko by mohl být teplický primátor Hynek Hanza. Uvedl to dnes předseda senátorů ODS Miloš Vystrčil. Hanza by byl podle něj vhodným adeptem. Nabídku zvažuje s ohledem na to, zda by se mu povedlo skloubit práci senátora a řízení lázeňského města, jako se to dařilo jeho zesnulému předchůdci Jaroslavu Kuberovi (ODS).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jaroslav Kubera na 24. kongresu ODS
doporučujeme

"Velmi vhodným kandidátem by byl pan primátor Hanza. Je na něm, aby zvážil všechna pro a proti. Věřím, že ty výzvy a nabídky, aby kandidoval, přijme," uvedl Vystrčil. Rizikem podle něj je, že Hanza může být podezříván z hromadění funkcí, Kubera to ale zvládl.

První kolo doplňovacích senátních voleb na Teplicku se uskuteční 27. a 28. března. Vítěz voleb se mandátu ujme na zbytek Kuberova funkčního období, tedy na zhruba čtyři roky.

Zájem kandidovat už ohlásil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM). Opětovně jít do voleb zvažuje také ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman, který se s Kuberou utkal o senátorské křeslo předloni. Nominován byl tehdy hnutím Senátor 21. Další uskupení své možné adepty zatím neoznámily.

Výrazný politik ODS a dlouholetý teplický primátor Kubera zemřel nečekaně 20. ledna, bylo mu 72 let. Senátorem byl dvě desetiletí, od roku 2016 byl ve vedení horní komory, nejprve jako místopředseda a v závěru roku 2018 byl zvolen předsedou.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpopulárnější politici? Na Babiše se dotahuje Schillerová, polepšil si…

20.02.2020 21:53 Aktualizováno Ze členů vlády a šéfů parlamentních stran lidé nejlépe hodnotí premiéra Andreje Babiše (ANO), na…

Šámal už mluvil se Zemanem o svém nástupci v čele Nejvyššího soudu

20.02.2020 17:14 Nový ústavní soudce Pavel Šámal mluvil s prezidentem Milošem Zemanem o svém nástupci ve funkci…

Cestu šéfa Senátu na Tchaj-wan budou v březnu řešit nejvyšší ústavní…

20.02.2020 17:13 Cesta předsedy Senátu na Tchaj-wan bude jedním z bodů schůzky nejvyšších ústavních činitelů na…

Ministerstvo zahraničí řešilo s čínským velvyslancem dopis kvůli Tchaj-wanu

20.02.2020 17:07 Náměstek ministra zahraničí se ve středu setkal s čínským velvyslancem. Dal mu najevo, že dopis…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama