Mynář má po zabijačce další problém. Nevrátil dotaci, píše server

Firma Clever Management nevrátila ve stanovené třicetidenní lhůtě dotaci bezmála šest milionů korun na dostavbu penzionu, který v Osvětimanech na Uherskohradišťsku provozuje prezidentův kancléř Vratislav Mynář. Napsal to dnes server Seznam Zprávy.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Vratislav Mynář
doporučujeme

Dotační úřad po kontrole zjistil, že peníze získala společnost neoprávněně. Úřady už oznámily, že začnou vrácení neoprávněně vyplacené dotace aktivně vymáhat.

Nevrácení dotace ve lhůtě potvrdila Seznam Zprávám vedoucí odboru kontroly a plateb ROP Střední Morava Dana Koplíková. "Za této situace bude ze strany Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava jako příslušného správního orgánu zahájeno daňové řízení," uvedla Koplíková. Úřad tedy začne vrácení dotace aktivně vymáhat a může vyměřit i penále. Příjemcem evropské dotace byla firma Clever Management, za niž Mynář jednal.

Z kontroly úřadu regionální rady ROP Střední Morava vyplynulo, že téměř šestimilionová dotace na penzion v Osvětimanech neměla být poskytnuta, uvedla v březnu Česká televize.

Firma Clever Management získala evropskou dotaci šest milionů korun v roce 2009 a penzion s wellness centrem dokončila. Podle zástupců Regionálního operačního programu ale v žádosti uvedla, že na projekt nebyla čerpána jiná veřejná podpora. Kvůli této skutečnosti podala na Mynáře trestní oznámení také protikorupční organizace Transparency International.

Podle dřívějších informací serveru iROZHLAS.cz už penzion musel vrátit téměř milion korun z třináctimilionové dotace od ministerstva školství, protože porušil podmínku předchozí dotace. Spolek Chřibák v roce 2007 uspěl s projektem ubytovny pro sportovce, kterou měl postavit u lyžařské sjezdovky a sportovního areálu Vratislava Mynáře. Ubytovnu však spolek nedokončil, na konci roku 2008, kdy měl být projekt hotový, stála na svahu jen hrubá stavba. Zároveň se v době, kdy spolek budovu stavěl, začala připravovat žádost o dotaci na to, aby Mynářova firma Clever Management mohla z nedostavěné ubytovny vybudovat penzion s wellness centrem, napsal iROZHLAS. Spolek budovu přes zákaz pronajal, Clever Management si penzion od spolku pronajímá podle serveru za 30.000 korun ročně.

Mynář i zástupci spolku se ve svých dřívějších vyjádřeních hájili tím, že kdyby nedostavěnou budovu dále nepronajali, veškeré investice, tedy včetně peněz od ministerstva školství, by se zmařily.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tlak na Vokřála byl velký, tvrdí brněnský zastupitel

03.06.2020 14:31 Tlak na místopředsedu ANO Petra Vokřála, který v pondělí oznámil odchod z hnutí ANO a konec…

85 procent potravin v obchodech z Česka? Sněmovna bude znovu jednat

03.06.2020 13:55 O návrhu na zavedení povinného minimálního podílu tuzemských potravin na pultech obchodů bude…

Stát by měl podle rady obcím a krajům poslat peníze z rozpočtu

03.06.2020 12:31 Výpadky příjmů obcí a krajů způsobené mimo jiné vyplácením příspěvků osobám samostatně výdělečně…

Nečas: Šlachta měl averzi, když se nestal policejním prezidentem

03.06.2020 12:10 Aktualizováno Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta začal podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy