Nesnášíte Babiše? Proč nikdo neřeší jinou závažnou věc? Nejmladší zastupitel ťal do živého

Tadeáš Bača je nejmladším českým zastupitelem. V České televizi se zamyslel nad aktivitami, které vyvíjí spolek Milion chvilek. Zaráží ho ale, že řeší pouze premiéra Andreje Babiše. Jemu podobných lidí je totiž v Česku víc.

Přidejte svůj názor 111 komentářů

Demonstrace proti Babišovi na Letné
doporučujeme

Bača si ještě před sobotní demonstrací na Letné neodpustil kritiku vůči hnutí. Tvrdí totiž, že mu chybí konkrétní program a obsah, sám přitom ale nezpochybňuje to, co dělá.

"Neříkám, že jsem v zásadním rozporu s tím, co spolek chce. Ale chybí mi tam obsah, který by oslovil širokou veřejnost a měl potom smysl. Ani sobotní demonstrací mě nepřesvědčili," řekl v pořadu Události, komentáře.

Podle mluvčího spolku Milion chvilek pro demokracii Benjamina Rolla je ale chybějící program v pořádku. Upozornil, že hnutí není politickým uskupením. "Nemáme konkrétní program s konkrétními cíli, protože máme principiální požadavky, které mají ze své podstaty spojovat napříč politickou sférou. Proto nemůžeme zasahovat do některých konkrétních témat, protože by to tu scénu nutně tříštilo," vysvětlil.

Bača ale tvrdí, že by se spolek mohl spojit s některými politiky a například předložit zákon, který by omezoval kumulaci politické moci. Nechápe také vyhraněnost jen proti Andreji Babišovi.

"Milion chvilek kritizuje Babiše za to, že kulminuje mediální moc, ale už nekritizuje další oligarchy jako Bakalu a Kellnera, kteří to dělají také, ale ne napřímo. To je z mého pohledu zaprvé pokrytecké a zadruhé tomu chybí obsah. Je to útok na Babiše," uvedl.

"Na Babiše se soustředíme proto, že je předseda vlády a je ve střetu zájmů. Je ztělesněním propojení politiky a byznysu. Nicméně o oligarchizaci a i o Kellnerovi jsme mluvili obecně několikrát," opáčil Roll.

Loading...
Vstupte do diskuze (111)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus si podal Českou televizi. Takhle prý přepisuje historii

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Exprezident Václav Klaus se zaměřil na pořad Focus,který vysílá Česká televize. Tvrdí, že jeho…

Vláda kašle na klimatickou krizi? Jednání studentů s Babišem bylo vyhrocené

06.12.2019 17:41 Za neproduktivní označili zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future…

Prezident Zeman si přes Vánoce bere dovolenou, na leden plánuje ples

06.12.2019 16:04 Prezident Miloš Zeman si přes Vánoce vybere dovolenou, stráví ji na zámku v Lánech. Dovolenou bude…

Petříček jednal s francouzským protějškem. Děkoval za podporu disentu před…

06.12.2019 15:27 Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes poděkoval svému francouzskému protějšku Jeanu-Yvesu Le…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama