Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vyzývají k širšímu otevření škol

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vyzývají k širšímu otevření škol. Podle jejich Anticovid týmu by se vláda měla postarat o co nejrychlejší návrat žáků prvních stupňů základních škol. Učitelé by měli dostat od státu respirátory druhé nejvyšší třídy nebo by měl kabinet zajistit možnost plošného testování žáků. Strany to sdělily v dnešní tiskové zprávě.

Petr Fiala
doporučujeme

"Distanční výuka nedokáže plně nahradit výuku prezenční, kvalita i plnohodnotnost vzdělávání klesá a děti trpí nedostatkem sociálních kontaktů," uvedl místopředseda ODS Martin Baxa. Podle poslance KDU-ČSL Marka Výborného vláda evidentně nepokládá vzdělávání za prioritu. "S tou nejistotou je potřeba skončit a ukázat lidem světlo na konci tunelu," zdůraznil. Podle senátora TOP 09 Jana Grulicha jsou další týdny a měsíce bez škol už nepřijatelné.

Kromě žáků prvního stupně základních škol by se měli do škol za přísných hygienických opatření vrátit podle trojice opozičních stran také žáci posledních ročníků základních a středních škol, byť třeba jen ve skupinové výuce. Obnovit by se měla rovněž praktická výuka na odborných školách a omezeně prezenční výuka na základních uměleckých školách, co nejdřív by se měla otevřít část mimoškolních aktivit dětí.

Vláda by měla podle ODS, KDU-ČSL a TOP 09 navíc stanovit jasné podmínky a způsob návratu ostatních žáků do škol. Pedagogové by měli získat vedle respirátorů FFP2 rovněž možnost přednostního očkování proti koronaviru.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček dementoval zprávu o úmrtí Forejta

02.03.2021 20:50 Aktualizováno Česká média dnes přišla s informací, že ve věku 43 let zemřel bývalý protokolář exprezidenta…

Vondráček opět vykázal Volného a Bojka ze Sněmovny

02.03.2021 16:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes opět vykázal ze Sněmovny nezařazené poslance Lubomíra…

Sněmovní výbor doporučil schválení stoprocentní nemocenské v karanténě

02.03.2021 15:20 Sněmovna by mohla schválit vládní předlohu, podle které by lidé v nařízené karanténě pobírali…

Část opozice souhlasí s návrhem nemocenské, KSČM je proti

02.03.2021 14:49 Aktualizováno Dočasné zvýšení nemocenské pro lidi v karanténě ze 60 na 100 procent redukovaného výdělku by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama