Pavel Novotný pro EZ: Plagiátor Ondráček? Vím to od pátku, chtěl jsem ho nas*at

Kvůli výrokům na adresu komunistického poslance Zdeňka Ondráčka čelí starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný obvinění. Pro EuroZprávy.cz teď bývalý bulvární novinář okomentoval zjištění novinářů, že se Ondráček při psaní disertační práce dopustil plagiátorství. Co na to politik ODS říká?

Pavel Novotný

V disertační práci poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) jsou podle zjištění MF Dnes pasáže z bakalářských a diplomových prací jiných studentů. Zákonodárce je necitoval a neuváděl jako zdroj. Díky práci získal Ondráček v roce 2011 doktorát na Univerzitě Palackého v Olomouci. Předchozí kontrola nic podezřelého nenašla, škola ovšem potvrdila, že práci znovu prověří.

Pro EuroZprávy.cz na dnešní zjištění novinářů reaguje starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). Bývalého bulvárního novináře nedávno obvinila policie kvůli komentářům na adresu komunistického poslance kvůli jeho cestě na území Ukrajiny ovládané proruskými separatisty. Novotný tehdy na Twitteru vyslovil přání, aby „za tohle Vondráček visel“.

„Říkám na to, že jsem v šoku především z dnešního vyjádření pana Ondráčka. Že je pan poslanec zřejmě lžidoktor, vím od pátku, a sonda profesionálů dopadla pro mě dle očekávání. Víte, čert vem, že ten člověk opsal disertačku, co mu tak asi s jeho intelektem zbylo, ale šokuje mě hlavně de facto doznání ze strachu, že bude obviněn za znásilnění v jeho dnešní reakci na facebooku,“ uvedl pro EuroZprávy.cz Novotný.

Někdejšího novináře překvapily i další věci. „Dále mě tam zaskočilo tvrzení, že jsem mu vyhrožoval smrtí, to je samozřejmě lež, pošlu lžidoktorovi a vlastizrádci předžalobní výzvu krzevá pomluvu, přeci jen, na rozdíl od něj, jsem vážený občan, měl by se omluvit,“ pokračuje starosta jedné z pražských městských částí.

„A pak zvažuji trestní oznámení na neznámého pachatele "z opozice", který mu dle další pasáže onoho vyjádření třetím rokem vyhrožuje plagiátorstvím, čemuž úplně nerozumím, ale vyhrožování je vyhrožování, no zamotal mi hlavu, zaskočil mě. Lecčím, jen tím domnělým podváděním ne, já ho považuji za podvodníka od chvíle, co jsem ho v televizi viděl vydávat se na dovolené za oficiální delegaci České republiky,“ konstatuje politik ODS.

Ondráček se k nařčením o plagiátorství vyjádřil na svém Facebooku. V souvislosti se zahájením trestního stíhání Pavla Novotného, který mu podle jeho slov „vyhrožoval zabitím a nabádal, aby byl zabit“, očekával, že zažije mediální peklo.

„Myslel jsem, že budu obviněn z pedofilie, znásilnění či cizoložstvi a vyřádí se na mně zásahovka, ale zatím to je jen opozicí oblíbené plagiátorství. Tím mi vyhrožují už přes 3 roky. Věřte, že zatím zůstávám v klidu a řeším další právní kroky na svoji obranu. Posiluji také ochranu svých blízkých. I s novým pojetím demokracie je potřeba bojovat právními prostředky,“ vzkázal člen KSČM.

Novotný na možné plagiátorství upozorňoval v předcházejících dnech na svém facebookovém profilu, velké zásluhy si ale nedává. „Nebylo by fér tvrdit, že jsem v tom podnikl víc, než že jsem si udělal nějakou rešerši toho, co mi bylo zasláno minulý pátek zdrojem z řad mých followerů na sociálních sítích a v neděli to v zásadě jen překlopil na facebook a označil asi padesát novinářů,“ popsal pro EuroZprávy.cz.

Práci podle svých slov nečetl, jen si pozorně prošel srovnání několika pasáží, které obdržel. „Neměl jsem potřebu to více zkoumat, ono není co řešit už z té jedné, co jsem přiložil k tomu svému nedělnímu postu na facebooku,“ vysvětluje komunální politik.

„Víte, mně je v zásadě jedno, jak moc opisoval a zda to pro něj může nebo nemůže mít důsledky. Připadám si nevinný a jím vyprovokovaný, zvedám hozenou rukavici, chtěl jsem ho spíš tím upozorněním na domnělé plagiátorství nas*at,“ dodal na závěr.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Předpověď počasí na víkend: Ochladí se, bude i 15 stupňů

18.09.2021 06:30 O víkendu se citelně ochladí. Teploty během dne podle meteorologů spadnou až na pouhých 15 stupňů.

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 21:51 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Rok od otravy řeky Bečvy. Vyšetřovat vědce, který rozporuje znalecký…

18.09.2021 22:02 Aktualizováno Místopředseda sněmovní komise k vyšetřování otravy řeky Bečva Marian Jurečka (KDU-ČSL) považuje za…

Jurečka vzal svá slova ohledně manželství pro všechny zpět

18.09.2021 18:08 Aktualizováno Předseda lidovců Marian Jurečka ustoupil od požadavku, aby koaliční partneři KDU-ČSL - ODS a TOP 09…

Termín řádného sjezdu dnes komunisté posunuli na polovinu května 2022

18.09.2021 16:06 Termín řádného sjezdu KSČM, který se měl původně konat loni v dubnu, dnes komunisté posunuli na…

Lipovskou odvolali z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, vyvedla ho…

17.09.2021 19:09 Aktualizováno Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Volný se záměrně chová skandálně. Cílí na voliče, kteří jdou proti systému…

17.09.2021 17:11 Expert na politologii a psychologii Robert Němec je přesvědčený, že nezařazený poslanec Lubomír…

Odbory budou jednat s Babišem o mzdách

17.09.2021 16:52 Premiér Andrej Babiš (ANO) projedná v pondělí s odbory jejich požadavky na růst platů ve veřejné…

Poslední řádná schůze Sněmovny skončila

17.09.2021 16:21 Poslední řádná schůze Sněmovny v nynějším volebním období dnes odpoledne skončila, příští týden už…

Babiš k vyšetřování Bečvy: Komise supluje policii, o viníkovi má jasno

17.09.2021 15:12 Aktualizováno Sněmovní komise k vyšetřování loňské otravy řeky Bečvy se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) snaží…

Delší dovolená zatím neprošla. Schvalování provázela kritika odpůrců

17.09.2021 14:39 Aktualizováno Schvalování návrhu KSČM na prodloužení zákonné dovolené o týden nejméně na pět týdnů opět provázela…

Sněmovna schvalování novely o zákonném rámci učitelských platů nedokončila

17.09.2021 14:32 Sněmovna ani na poslední plánované předvolební schůzi nedokončila schvalování zákona o učitelích,…

Související:

Právě se děje

reklama