Velký návrat do politiky? Známá tvář z TOP 09 se vrací, povede jinou stranu

V minulosti působil jako předseda poslaneckého klubu TOP 09 i šéf pražské organizace TOP 09, pak ale stranu opustil. teď chystá František Laudát návrat do politiky. Oznámil, že chce oživit Klub angažovaných nestraníků (KAN), zároveň se stal jeho předsedou.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Laudát, František
doporučujeme

František Laudát nejprve působil v ODS, za kterou se v roce 2006 probojoval do Poslanecké sněmovny. O čtyři roky svůj mandát obhájil, tentokrát už ale v barvách TOP 09. Od prosince 2015 do dubna 2017¨předseda Poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové. Vedle toho stál i v čele organizace TOP 09. Nakonec ale jaře 2018 na svou žádost členství v TOP 09 ukončil.

Politiku ale nikdy zcela neopustil, pravidelně se k ní vyjadřoval například na sociálních sítích. I proto se rozhodl, že se k politice vrátí. „Možná už jste zapomněli, ale: V roce 1968 se z komunistické šedi vynořily dvě aktivity, které byly dokladem toho, že lidé ve skutečnosti nechtěli socialismus s lidskou tváří, ale hlavně svobodu. Jednou z těch aktivit byl K 231 a druhou Klub angažovaných nestraníků (KAN). Po roce 89 byl KAN obnoven, ale postupně se ztrácel z povědomí lidí. Před několika měsíci jsem nabídl skupině vytrvalců, kteří drží značku KANu při životě, že se pokusím o její restart,“ vysvětluje Laudát na facebooku.

„Asi se nemusíme přesvědčovat, že ideál svobody je u nás stále více zatlačován do kouta a vítězí populisté s vazbami na předlistopadový režim. Žádná z naléhavých výzev, která před českou společností stojí, není řešena. Vybrané skupiny obyvatel jsou současnou vládní mocí nakupovány z veřejných peněz, aby zajistily podporu vládnoucím stranám s přístupem "po nás potopa". Nevyrovnání se s komunistickým dědictvím dnes přináší svoje trpké plody,“ popisuje současnou politickou situaci Laudát.

Členové KAN se teď rozhodli přijmout jeho nabídku pokusit se o oživení tohoto hnutí. „Zvolili mě svým předsedou. Chceme veřejnosti nabídnout plnohodnotný program, který bude ve všech aspektech postaven na hodnotě svobody. Program, který bude hledat řešení našich dnešních problémů a bude nadějí pro příští generace. Tak nám držte palce a pomozte,“ žádá Čechy Laudát.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Těm, kdo mají patent na rozum, zazvoňte klíči. V Národním muzeu se vedla…

17.11.2019 21:16 Aktualizováno Šéfové obou komor českého Parlamentu Jaroslav Kubera (ODS) a Radek Vondráček (ANO) dnes v Národním…

Babiš by měl přemýšlet, proč vyvolává odpor, soudí Fiala. Kalousek si…

17.11.2019 18:45 Aktualizováno Situace, kdy premiér nemůže položit bez kontroverzí květiny ve státní svátek na Národní třídě, není…

17. listopad vešel do dějin hned dvakrát. V Brně slaví politici i studenti

17.11.2019 18:16 Aktualizováno Kolem stovky lidí se dnes odpoledne sešlo v Brně u památníku tří odbojů, aby připomněli Den boje za…

17. listopad: Babišův projev zaujal ve světě. Češi mají dýchánek, píše…

17.11.2019 17:37 Zahraniční tiskové agentury věnují pozornost dnešním pražským oslavám 30. výročí sametové revoluce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama