Vláda zváží změny v opatřeních a vyšší frekvenci testování, výrazné rozvolnění nenastane

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) plánuje dnes vládě předložit návrh dalšího postupu v opatřeních proti šíření koronaviru. V minulém týdnu uvedl, že po 21. březnu nelze očekávat velké rozvolnění, připustil konec zákazu sportu mimo katastr obce.

Vláda ČR
doporučujeme

Podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) vláda probere návrh na povinné testování antigenními testy ve firmách od deseti zaměstnanců a také zvýšení frekvence povinných testů zaměstnanců na dvakrát týdně.

V necovidové části jednání menšinového kabinetu proberou ministři poslanecký návrh, podle kterého by se studenti středních škol měli v posledním pololetí zejména připravovat na maturitní zkoušku. O konkrétní náplni vzdělávání v posledním pololetí by podle novely rozhodoval ředitel školy a fakticky by trvalo zhruba měsíc a půl, od poloviny března do konce dubna. Z předlohy podle vládních legislativců není zřejmé, zda by se v posledním pololetí vyučovaly jen předměty, které student uvedl v přihlášce k maturitě, nebo by měl možnost vzdělávat se i v jiných předmětech.

Kabinet projedná také návrh nové koncepce báňské záchranné služby či poskytnutí investiční pobídky formou slevy na dani plzeňské firmě Škoda Electric, která je součástí Škody Transportation ze skupiny PPF. Pobídka je v hodnotě více než 61 milionů korun a týká se rozšíření výroby trakčních motorů a pohonů trolejbusů a elektrobusů. Agentura CzechInvest vyhodnotila výnosy z investice pro státní rozpočet v příštích deseti letech na 865 milionů korun.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nelogický amatérismus. Politologové kritizují Hamáčka za výměnu ministra

13.04.2021 17:09 Politologové kritizují předsedu sociální demokracie Jana Hamáčka za okolnosti výměny ministra…

KOMENTÁŘ: Zeman degradoval Babiše na vojína. Národ se ocitl ve stavu…

13.04.2021 17:00 KOMENTÁŘ – Je z něj oficiální sluha prezidenta země. Funkci premiéra státu si Andrej Babiš v…

Poslanci pěti stran navrhují zákaz posílat děti pod čtyři roky do ústavů

13.04.2021 16:11 Poslankyně a poslanci z pěti stran z opozice i koalice navrhují uzákonit zákaz posílat děti, kterým…

Jednání o toleranci kabinetu podle Filipa skončí vypovězením

13.04.2021 15:42 Aktualizováno Komunisté chtějí dnes ukončit dohodovací řízení o toleranční smlouvě s hnutím ANO. Podle předsedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama