Zeman poobědval s Hamáčkem. Probrali zahraniční politiku či volební zákon

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem mluvil o aktuální situaci na Blízkém východě, přípravách sociální demokracie na krajské volby či o prioritách vlády v tomto roce. Při společném obědě, na kterém by se podle Hradu měli oba politici po dnešku scházet jednou měsíčně, diskutovali i o návrhu volebního zákona, jehož aktuální podobu Zeman kritizuje. Hamáček to po jednání řekl novinářům.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Hamáček uvedl, že v souvislosti s konfliktem USA a Íránu prezidenta informoval o tom, co vláda činí, aby byla zajištěna bezpečnost českých vojáků a policistů, kteří jsou v Iráku. "Diskutovali jsme také o tom, jak dál. Prezident řekl, že vidí prostor, aby se do věci vložila Evropská unie a pokusila se situaci moderovat," řekl Jan Hamáček.

Politici diskutovali také o prioritách, kterými se chce zabývat v nejbližší době vláda. "Prezident vyjádřil velmi jasný názor na aktuální návrh volebního zákona, který je připraven na základě konzultací s jednotlivými politickými stranami," uvedl Hamáček.

Prezidenta bude na příštích schůzkách informovat o tom, jak situace kolem zákona vypadá. Hamáček očekává, že ve Sněmovně ještě dozná změn.

Zeman v listopadu kritizoval plán, aby se volby konaly jen jeden den. Podle aktuálního zákona mohou čeští voliči hlasovat v pátek i sobotu. Zeman je přesvědčen o tom, že novela by snížila volební účast. Pokud by tento návrh Parlament schválil, zřejmě by takovou změnu zákona vetoval.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera (†72)

20.01.2020 22:02 Aktualizováno Ve věku 72 let zemřel předseda Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Kubera, člen ODS a…

Ministr dopravy Kremlík končí, vaz mu zlomil e-shop na dálniční známky

20.01.2020 21:59 Aktualizováno Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) po tři čtvrtě roce končí ve funkci. Jeho odvolání dnes…

Chcete vyjádřit soustrast k úmrtí Kubery? Vznikají první pietní místa

20.01.2020 20:43 Aktualizováno Lidé mohou soustrast k úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) vyjádřit zápisem do kondolenční…

Havlíček bude ministrem průmyslu i dopravy. Odborníci to chápou, vidí však…

20.01.2020 20:02 Spojení ministerstev dopravy a průmyslu může dávat smysl, problémem však je, že agenda obou úřadů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama