Zeman souhlasí s novými protikoronavirovými opatřeními, která vláda v sobotu zavedla

Prezident Miloš Zeman souhlasí s novými opatřeními, která od soboty zavedla vláda kvůli šíření nemoci covid-19. Zabraňují shlukování lidí, což je hlavním faktorem epidemie, řekl prezident v dnešním rozhovoru na rozhlasové stanici Frekvence 1. Kabinet od páteční půlnoci obnovil zákaz návštěv v nemocnicích na odděleních akutní péče, dále omezil ubytovací služby či příjezd cizinců do České republiky.

Miloš Zeman, ilustrační foto
doporučujeme

"Já pevně doufám, že občané pochopí, že je potřeba vydržet několik měsíců, než zaberou nejen tato opatření, ale především vakcíny," uvedl Zeman. Sám podle svého vyjádření respektuje veškerá opatření, i když mu třeba některá přijdou nelogická. Nově přijatá pravidla však podle něho zbytečná nejsou, cílí proti shlukování lidí.

Prezident také odsoudil případ Semilského hotelu v krkonošském středisku Harrachov, v němž policie objevila kolem 70 ubytovaných hostů. V provozu byl i blízký vlek a lidé tam lyžovali. Kvůli nedodržování opatření se tam podle Zemana mohly nakazit nemocí covid-19 další desítky lidí.

Ministři již ve čtvrtek apelovali na lidi, aby omezili pohyb. Nejlepší je zůstat doma, řekl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) uvedl, že by se neměly setkávat rodiny, které spolu nežijí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ANO sněmovní volby nevyhraje, premiérem bude Bartoš, tipují bookmakeři

28.02.2021 07:38 V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je…

ČSSD navrhne uzavření méně důležitých podniků

27.02.2021 22:01 Aktualizováno Předsednictvo ČSSD pověřilo svoje ministry, aby ve vládě navrhli uzavření průmyslových podniků,…

Novináři vyzvali Hamáčka, aby mohli cestovat díky svým průkazům

27.02.2021 21:03 Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu dnes vyzval ministra vnitra Jana Hamáčka …

Maláčová se dohaduje se Schillerovou na twitteru. Lidé nechápavě kroutí…

27.02.2021 16:56 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dnes na twitteru nabídla ministryni práce Janě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama