Plaga o krácení prázdnin neuvažuje, smysl vidí v letních kempech

Ministerstvo školství nyní neuvažuje kvůli pandemii nemoci covid-19 o zkrácení dvouměsíčních letních prázdnin ani o rušení týdenních jarních prázdnin.

Robert Plaga
doporučujeme

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) dnes novinářům řekl, že místo plošného prodlužování školního roku si umí představit dobrovolné letní kempy pro děti, které budou kvůli výjimečným omezením ve školství potřebovat doučování. I když se žáci a studenti budou postupně vracet do školních budov, výrazně omezené zůstanou školní kurzy či výjezdy.

"V této chvíli neuvažujeme o tom, že bychom zasahovali do letních prázdnin a prodlužovali školní rok," prohlásil Plaga. Nevidí ani důvod, proč zasahovat do jarních prázdnin, které se konají během února a března po týdenních turnusech.

Plaga dnes představil plán postupného návratu do škol, který vychází z takzvaného protiepidemického systému (PES). Kvůli nákaze koronavirem se školy v Česku zavřely poprvé na jaře, znovu v polovině října při druhé vlně epidemie. S výjimkou mateřských škol a škol pro děti zdravotníků a dalších klíčových profesí se nyní žáci učí na dálku. Ve středu 18. listopadu se do škol vrátí nejmladší děti z prvních a druhých tříd a žáci speciálních škol.

Až se Česko ze současného pátého stupně rizika covidu přesune do čtvrté škály, což by mohlo být při příznivém vývoji epidemie nejdříve příští pondělí 23. listopadu, do lavic usednou i ostatní žáci prvního stupně základních škol, deváťáci a studenti maturitních ročníků. Na druhém stupni základních škol a nižším stupni víceletých gymnáziích se třídy budou po týdnech střídat ve výuce ve škole a z domova. Roušky budou povinné i při vyučování.

Školy v přírodě, sportovní a adaptační kurzy či vícedenní školní výlety budou povoleny až v prvním, nejnižším stupni protiepidemického systému, vyplývá z informací ministerstva. Podmínkou je respektování stanovených hygienických, organizačních a provozních podmínek. Výuka zpěvu, tělocviku a plavání se obnoví při druhém stupni rizika covidu. Ve stupni tři a čtyři budou tyto činnosti povolené jen u oborů, kde jsou zásadní při naplnění vzdělávacího programu.

V Česku jsou součástí výuky sedmých ročníků základních škol tradiční lyžařské kurzy na horách, děti na prvním stupni zase absolvují povinné kurzy plavání.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha do konce týdne stanoví postup a metodiku testování učitelů

01.12.2020 18:09 Pražský magistrát do konce týdne stanoví postup a metodiku při dobrovolném testování na nemoc covid…

Střední školy se chystají na návrat studentů, střídavá výuka bude náročná

01.12.2020 16:57 Střední školy se již začaly připravovat na pondělní návrat žáků ke střídavé výuce na dálku a ve…

Přijímačky na čtyřleté SŠ bez jednotných testů, redukce maturity kvůli…

30.11.2020 12:45 Na čtyřleté maturitní obory středních škol nebudou na jaře 2021 povinné jednotné přijímací zkoušky.…

"Nebudu muset denně vařit." Otevření prvních stupňů škol přivítala řada…

30.11.2020 11:45 Obrovská úleva byla patrná dnes ráno v očích řady rodičů po odchodu školáků do jedné z olomouckých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama