Ztracený pes se vrátí domů k majiteli díky aplikaci

Nová aplikace pomůže majitelům i nálezcům sdílet informace o ztracených a nalezených psech a zjednoduší tím jejich návrat domů. Aplikace by měla prozatím částečně nahradit centrální registr psů, který má vzniknout od roku 2022. Jedná se o databázi, kterou spustila na svém webu Státní veterinární správa (SVS).

Přidejte svůj názor

Labrador - ilustrační fotka
doporučujeme

V České republice musí být všichni psi od začátku roku označeni čipem nejpozději ve třech měsících věku, u starších psů je dostačující tetování. Registr, který by k tomu sloužil, však stále chybí a majitelé tak využívají hned několika často soukromých placených databází. Situace se změní až 1. ledna 2022, kdy má vzniknout centrální evidence označených psů.

Policisté a útulky při nalezení psa prověřují údaje z několika různých databází. „Rozhodli jsme se proto zřídit na svém webu databázi, do níž budou moci chovatelé během několika minut jednoduše zadat údaje o svých ztracených psech a naopak útulky, strážníci či jiní nálezci zde budou moci sdílet informace o nalezených psech. Na rozdíl od některých soukromých registrů bude aplikace fungovat zcela zdarma,“ uvedl ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v tiskové zprávě.

Při používání aplikace budu muset lidé vyplnit několik údajů. Mezi povinné údaje patří specifikace toho, zda se jedná o ztrátu či nález psa. Dále je potřebné zapsat plemeno psa nebo jeho stručný popis, číslo čipu nebo tetování, místo a datum nálezu nebo ztráty, jméno majitele, nálezce nebo útulku a kontakt na něj. Přidání fotografie psa a dalších informací je dobrovolné. „Všechny uvedené údaje mají za cíl usnadnit kontakt chovatele a případného nálezce a tím usnadnit návrat psa domů,“ dodal Semerád.

V databázi budou údaje o psech zobrazeny deset dnů. Osoba, která psa do databázi přidala, ho může smazat dříve, nebo naopak prodloužit dobu o dalších deset dnů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brno prodalo na neexistující zápas lístky za milion korun

01.04.2020 17:47 Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým…

Koronavirus: Miliardář Křetínský měl pozitivní test. Nechce "zdravotně…

30.03.2020 05:31 Podnikatel Daniel Křetínský byl 12. března pozitivně testován na nový typ koronaviru. Od té doby je…

Arcibiskup Duka je v karanténě, biskup Herbst má pozitivní test na…

29.03.2020 08:39 Aktualizováno Biskup Karel Herbst měl pozitivní test na koronavirus. Na svém webu to dnes večer potvrdilo…

Letní čas v Česku: Noc byla o hodinu kratší

29.03.2020 05:56 V noci na dnešek začal letní čas. V 02:00 se hodiny posunuly na 03:00, takže lidé měli noc o hodinu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy