Mladík dostal podmínku za sražení dívky do rokle, podal dovolání k Nejvyššímu soudu

Mladík, který shodil bývalou přítelkyni do rokle v Jičíně, podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Justice vyměřila Lukáši Tučkovi nejprve sedm let vězení za pokus o vraždu, poté v odvolacím řízení jen tříletou podmínku. Dovolání je mimořádný opravný prostředek, nemá odkladný účinek. Jeho podání je patrné z databáze InfoSoud.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Nejvyšší soud České republiky
doporučujeme

Student podle obžaloby psychicky neunesl rozchod. Při soudním projednávání kauzy trval na tom, že si událost nepamatuje a že se cítí nevinný. Jeho dovolání dorazilo k Nejvyššímu soudu minulý týden, verdikt lze s ohledem na rozhodovací statistky očekávat za několik týdnů, maximálně měsíců.

Incident, který Tučkově někdejší dívce způsobil zlomeniny několika obratlů a zranění nohy, se stal v podvečer 19. září 2017. Studentka se s mladíkem nedlouho předtím rozešla. Přesto si spolu vyšli ven. Podle rozsudku si stoupli na ochoz jičínské vyhlídky Milohlídka a mladík se pak dívku pokusil shodit. Nejprve se zvládla zachytit zábradlí, Tuček ji ale nakonec strhl dolů a skočil za ní do osmimetrové hloubky - podle obžaloby proto, aby spáchal sebevraždu.

Mladík a dívka dopadli na různá místa. Našel je pár, který v tamním lesoparku hledal tzv. kešky. Svědci vypověděli, že nejprve slyšeli křik ve smyslu "nech mě být", poté další křik a zvuky pádu. Dívka později vypověděla, že ji chlapec shodil, a Tuček se k tomu policistům původně přiznal.

Za pokus o vraždu hrozilo pachateli deset až 18 let vězení. Královéhradecký krajský soud mu s přihlédnutím k nízkému věku uložil trest pod zákonnou sazbou - sedm let - a povinnost uhradit dívce 130.000 korun jako nemajetkovou újmu a dalších 181.000 pojišťovnám jako náhradu škody. Podle verdiktu Vrchního soudu v Praze má však Tuček hradit odškodné jen "podle svých možností". Soud mu stanovil pětiletou zkušební dobu, dohled probačního úředníka a povinnost absolvovat program psychologického poradenství.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká televize svolává na demonstraci? Člen Rady se dopálil a podal…

18.02.2020 13:26 Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov poslal řediteli úřadu žádost o…

Zmatky kolem voleb do Senátu. Budou se obvody měnit jedou za 12 let?

06.02.2020 11:14 Senátní volební obvody by se mohly měnit jednou za dvě volební období, tedy jednou za 12 let.…

Česká pošta na koronavirus nereaguje, přepravu zásilek neomezí

03.02.2020 18:57 O omezení přepravy zásilek mezi Českem a Čínou kvůli šíření nového koronaviru zatím Česká pošta…

Nová šéfka ČTÚ má hned problém. Je prý ve střetu zájmů

30.01.2020 18:23 Nová předsedkyně Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Hana Továrková porušila podle předběžného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama