Mladík dostal podmínku za sražení dívky do rokle, podal dovolání k Nejvyššímu soudu

Mladík, který shodil bývalou přítelkyni do rokle v Jičíně, podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Justice vyměřila Lukáši Tučkovi nejprve sedm let vězení za pokus o vraždu, poté v odvolacím řízení jen tříletou podmínku. Dovolání je mimořádný opravný prostředek, nemá odkladný účinek. Jeho podání je patrné z databáze InfoSoud.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Nejvyšší soud České republiky
doporučujeme

Student podle obžaloby psychicky neunesl rozchod. Při soudním projednávání kauzy trval na tom, že si událost nepamatuje a že se cítí nevinný. Jeho dovolání dorazilo k Nejvyššímu soudu minulý týden, verdikt lze s ohledem na rozhodovací statistky očekávat za několik týdnů, maximálně měsíců.

Incident, který Tučkově někdejší dívce způsobil zlomeniny několika obratlů a zranění nohy, se stal v podvečer 19. září 2017. Studentka se s mladíkem nedlouho předtím rozešla. Přesto si spolu vyšli ven. Podle rozsudku si stoupli na ochoz jičínské vyhlídky Milohlídka a mladík se pak dívku pokusil shodit. Nejprve se zvládla zachytit zábradlí, Tuček ji ale nakonec strhl dolů a skočil za ní do osmimetrové hloubky - podle obžaloby proto, aby spáchal sebevraždu.

Mladík a dívka dopadli na různá místa. Našel je pár, který v tamním lesoparku hledal tzv. kešky. Svědci vypověděli, že nejprve slyšeli křik ve smyslu "nech mě být", poté další křik a zvuky pádu. Dívka později vypověděla, že ji chlapec shodil, a Tuček se k tomu policistům původně přiznal.

Za pokus o vraždu hrozilo pachateli deset až 18 let vězení. Královéhradecký krajský soud mu s přihlédnutím k nízkému věku uložil trest pod zákonnou sazbou - sedm let - a povinnost uhradit dívce 130.000 korun jako nemajetkovou újmu a dalších 181.000 pojišťovnám jako náhradu škody. Podle verdiktu Vrchního soudu v Praze má však Tuček hradit odškodné jen "podle svých možností". Soud mu stanovil pětiletou zkušební dobu, dohled probačního úředníka a povinnost absolvovat program psychologického poradenství.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Dukovanech bude hotovo v roce 2036, slíbil Babiš

13.11.2019 21:41 Aktualizováno Nový blok Jaderné elektrárny Dukovany se začne stavět v roce 2029, dokončen bude v roce 2036. Na…

Obce se bouří, jaderné úložiště podle nich ohrozí vodu

13.11.2019 19:52 Zástupci obcí z lokality Hrádek na pomezí Jihlavska a Pelhřimovska trvají na tom, že by případná…

Základní kovy jako součást státních rezerv? Podle ministra Havlíčka jde o…

12.11.2019 18:36 Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhuje postupný prodej základních kovů ze státních hmotných…

Ministryně Benešová odvolala šéfku plzeňských žalobců Zelenou

08.11.2019 08:37 Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) odvolala šéfku Okresního státního zastupitelství v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama