Firmy pomáhají zdravotníkům, darují jim postele, pračky i zážitky

Firmy působící v České republice pomáhají nemocnicím i zařízením sociálních služeb. Darují jím postele, ručníky či pračky a sušičky. Myslí i na odpočinek zdravotníků po skončení krize a připravují pro ně poukazy do wellness, kadeřnictví nebo restaurací.

Přidejte svůj názor

Ikea
doporučujeme

Nábytkářský řetězec IKEA v tuzemsku na ochranu zdraví a zvýšení bezpečnosti lidí z rizikových skupin vyčlenil hmotnou pomoc za deset milionů korun. Vybavuje nově vzniklé zázemí pro specializované zdravotnické týmy ve Fakultní nemocnici v Motole. Do improvizovaného prostoru dodal 150 postelí a ložní prádlo. S nemocnicí jedná o další pomoci, uvedl manažer pro trvalou udržitelnost, IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko Vladimír Víšek.

IKEA už dříve věnovala různým organizacím tisíc metrů látek na šití roušek. Červenému kříži v Praze a Armádě spásy v Ostravě darovala matrace, polštáře, přikrývky, ložní prádlo a ručníky. Velká poptávka je podle Víška také o uzavíratelné plastové sáčky využitelné pro sterilní přepravu roušek. V posledních dnech je IKEA dodala například Zdravotnické záchranné službě hlavního města Prahy.

Prodejce elektra Datart založil výzvu Spolu pomůžeme víc a z každé objednávky věnuje 20 korun na nákup setu pračky a sušičky pro nemocnice či domovy seniorů. "Reagujeme tímto na žádosti, kterých nám z nemocnic denně chodí desítky. S ohledem na aktuální situaci musejí nemocnice a jiná zařízení prát a sušit látkové roušky pro svůj personál a potřebují se rychle dovybavit spotřebiči," uvedla mluvčí Datartu Eva Kočicová. Firma zatím takto vybrala přes 1,7 milionu korun rozdala 57 praček a sušiček.

Portál Slevomat přes svůj Nadační fond založil sbírku na poděkování zdravotníkům. Očekává, že vybere milion. Lidé mohu přispívat od 50 po 10.000 korun, nejvyšší částku očekává hlavně od firem. Z peněz Slevomat nakoupí poukazy do restaurací, kadeřnictví, wellness center a hotelů. "Jakmile situace poleví a tyto podniky budou zase otevřené, vezmeme vouchery a jménem našich zákazníků je doručíme přímo do rukou lékařů, zdravotních sester a záchranářů," řekl ředitel portálu Ladislav Veselý.

Společnost Amazon věnovala 40.000 eur (1,08 milionu korun) na projekt Energii lékařům Nadačního fondu Donio. Díky němu dostávají zdravotníci do služeb potravinové balíčky. Červenému kříži, organizaci Adra a Elpida rozdělil Amazon dalších 450.000 eur (12,1 milionu korun).

Témata: firmy | Ikea | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nové ohnisko koronaviru: Ve FN Brno se nakazilo několik zdravotníků

03.06.2020 13:49 Aktualizováno Fakultní nemocnice Brno musela uzavřít jedno lůžkové oddělení, na kterém ležel pacient nakažený…

Testy na Dole Darkov odhalily zatím šest pozitivních lidí

03.06.2020 11:32 Mezi vzorky, které hygienici odebrali v úterý při plošném testování zaměstnancům na Dole Darkov…

V úterý přibylo v Česku nejvíce nakažených za 9 dní

03.06.2020 09:55 V úterý přibylo v České republice 62 nakažených koronavirem, což je nejvíce za posledních devět dní…

Desetina lidí si užívání léků na předpis si během covidu v ČR upravila

03.06.2020 09:27 Téměř každý desátý uživatel léků na předpis v Česku si během koronavirové krize upravil bez…

Související:

Právě se děje

Další zprávy