Kaufland plánuje zařadit do prodeje antigenní testy

Řetězec Kaufland plánuje zařadit do prodeje antigenní testy. V nejbližších dnech chce uvést do nabídky testy s odběrem z nosu, v polovině března by měli mít zákazníci možnost v jeho prodejnách koupit testy s detekcí koronaviru ze slin. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Kaufland v době koronavirové krize
doporučujeme

V Kauflandu bude dostupný Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test, u kterého je třeba odebrat vzorek z přední části nosu. Výsledek je podle Maierl zřejmý po 15 až 30 minutách a podle klinických testů odhalí přítomnost viru s přesností 98,8 procenta.

Druhým nabízeným testem bude NEWGENE Novel Coronavirus Detection Test Kit, který zjistí přítomnost koronaviru ze slin do 15 minut. Jeho přesnost by měla být 95,8 procenta.

Oba testy jsou na seznamu schválených výjimek ministerstva zdravotnictví. Pokud si tedy takový test koupí živnostník nebo firma, může na něj nárokovat úlevu 60 korun ze zdravotního pojištění. Stát touto formou přispívá nejvýše na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně.

Testy pro domácí testování na koronavirus, které si lze provést bez přítomnosti zdravotníka, začínají nabízet také tuzemské lékárenské sítě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve školách bylo testováno přes půl milionu žáků a zaměstnanců, pozitivních…

14.04.2021 18:05 Aktualizováno Za první dva dny bylo podle ministerstva zdravotnictví testováno ve školách přes 372.000 žáků a…

Liberecká firma vyvinula experimentální lék na covid

14.04.2021 17:24 Nový experimentální lék na covid-19 vyvinula farmaceutická společnost InStar Technologies z Liberce…

Sputnikem V odmítáme očkovat, dokud nebude schválen. Jde o důvěru pacientů…

14.04.2021 15:35 Sdružení praktických lékařů (SPL) odmítá očkovat proti onemocnění covid-19 ruskou vakcínou Sputnik…

Stav hromadného postižení platí už jen ve dvou středočeských nemocnicích

14.04.2021 12:46 Stav hromadného postižení osob platí už jen ve dvou středočeských nemocnicích, v Mělníku a v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama