Konec falešných tweetů. Blatný bude komunikovat jen přes oficiální účet ministerstva

Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) bude na twitteru komunikovat pouze prostřednictvím oficiálního účtu ministerstva zdravotnictví. Uvedlo to dnes ministerstvo. Chce tak zabránit spekulacím, které souvisejí s tím, že se především na twitteru v posledních dnech objevilo řada účtů s Blatného jménem i fotografií. Některé informovaly i o údajných plánech na zpřísňování opatření kvůli covidu-19.

Jan Blatný v útrobách ministerstva zdravotnictví. (29.10.2020)
doporučujeme

"Informujeme: žádný z twitterových účtů, které na síti komunikují jako ministr zdravotnictví není oficiálním účtem ministra Jana Blatného. Abychom zamezili spekulacím, bude Jan Blatný komunikovat pouze na tomto oficiálním profilu," uvedlo na twitteru ministerstvo.

Blatný už dříve vyvracel domněnky, že mu patří některý z twitterových účtů. "Ty různé twittery, které se objevily, ve kterých bylo psáno, že budu zavírat výtahy a vypínat světla, vezměte s rezervou. Nebyl jsem to já, kdo je zřídil," řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Blatný před svým jmenováním s médii nekomunikoval, neposkytoval ani rozhovory. Zdůvodnil to tím, že slíbil mediální zdrženlivost, dokud se na jeho jmenování nedohodnou premiér a prezident.

Blatný ve funkci nahradil Romana Prymulu poté, co byly zveřejněny jeho fotografie, jak v nočních hodinách opouští restauraci a usedá do auta bez roušky. Restaurace přitom musí být zavřené kvůli současné epidemické situaci. Prymula čelil kritice i kvůli tomu, že zveřejňoval nová opatření proti epidemii na svém twitteru ještě před tiskovou konferencí vlády.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi odmítají chodit na testy, stát selhal, míní sociolog. Chystá se…

25.11.2020 22:00 Aktualizováno Na konci října přicházelo na testy až 40 tisíc testů denně. Od té doby ale počty testovaných prudce…

Na covid-19 v ČR umíralo 27 % ze všech zemřelých s nákazou, teď to bude až…

25.11.2020 21:59 Aktualizováno Covid-19 byl v prvním pololetí hlavní příčinou smrti asi u 27 procent lidí, kteří zemřeli s…

Počet i podíl nakažených k testovaným roste. Regiony mohou zpřísnit…

25.11.2020 19:37 V úterý vzrostl v Česku podíl nově potvrzených případů nemoci covid-19 na počtu provedených testů…

Česko je mezi státy, které se vyrovnávají s koronavirem nejhůře

25.11.2020 17:00 Česká republika je pátou nejhorší zemí v žebříčku odolnosti vůči koronaviru (Covid Resilience…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama