V OKD mají covid-19 desítky zaměstnanců

Mezi zaměstnanci těžební společnosti OKD na Karvinsku je aktuálně několik desítek pracovníků pozitivně testovaných na nemoc covid-19. Provoz dolů to ale v tuto chvíli nijak neohrožuje. ČTK to dnes řekla mluvčí OKD Naďa Chattová.

OKD, Důl Paskov
doporučujeme

"Tak jako v celé v České republice narůstají počty nemocných na covid-19, i v OKD evidujeme pozitivní případy. Nicméně díky preventivnímu a pravidelnému testování, které realizujeme už od srpna, jsme schopni velmi rychle tyto případy odhalit a také vytrasovat nejbližší kontakty," uvedla Chattová. Přírůstky jsou podle ní ve všech lokalitách. "Provoz dolů není v tuto chvíli ohrožen," dodala mluvčí.

Mluvčí Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě Aleš Kotrla potvrdil, že KHS eviduje v OKD v součtu desítky případů. "Rozhodně bych to ale nenazýval ohniskem. To je zbytečná panika," řekl. Při současné situaci a celkových počtech nakažených v kraji i v celém Česku podle něj případy v OKD nepředstavují problém.

V květnu byla na dolech společnosti OKD největší ohniska nákazy v Moravskoslezském kraji. Šíření viru tam v červenci vedlo k několikatýdennímu přerušení těžby. V polovině srpna firma těžbu obnovila a od té doby zaměstnance pravidelně testuje. Ve firmě platí opatření proti šíření viru zavedená už v březnu.

"OKD chválím. Poučili se z chyb a testují, jedou. Mají to pod kontrolou," řekl Kotrla.

OKD je jediný producent černého uhlí v Česku. Uhlí těží na Karvinsku v dolech ČSA, Darkov, ČSM-Sever a ČSM-Jih. V Darkově a ČSA má těžba skončit příští rok v únoru, v ostatních dolech na konci roku 2022. I s pracovníky dodavatelských firem nyní v dolech pracuje přes 7000 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do léta by se mělo proočkovat 5,5 milionu lidí v Česku

03.12.2020 17:51 Proočkování 5,5 milionu lidí v české populaci, které plánuje vláda, by podle ministra zdravotnictví…

Covidem se na podzim nakazilo 12.000 seniorů z domovů

03.12.2020 17:44 Koronavirem se v podzimní vlně epidemie nakazilo dosud 12.000 klientů domovů pro seniory a další…

Návrh na vznik hygienického superúřadu vyvolal vlnu nevole, Babiš couvá

03.12.2020 16:39 Ministerstvo zdravotnictví pochybilo, když dalo vládě předlohu k posílení pravomocí hygieny, uvedl…

Kdy se rozjedou vleky? Vláda rozhodne o lyžařských areálech v pondělí

03.12.2020 15:59 Aktualizováno Vláda by se pravděpodobně v pondělí měla domluvit, zda povolí provoz lyžařských středisek, případně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama