Cenu velvyslanectví USA za lidská práva dostala Veronika Ježková

Cenu Alice Garrigue Masarykové, kterou každoročně uděluje americká ambasáda v Praze za práci v oblasti lidských práv, letos získala ředitelka organizací proFem a Pro bono aliance Veronika Ježková. Velvyslanectví o tom dnes informovalo v tiskové zprávě.

Mike Pompeo a americký velvyslanec v ČR Stephen King.
doporučujeme

Velvyslanec Stephen King udělil Ježkové cenu za neúnavnou snahu eliminovat násilí na ženách a za práci na zrovnoprávnění přístupu ke spravedlnosti.

Americké velvyslanectví založilo tradici udílení Ceny Alice Garrigue Masarykové v roce 2004. Velvyslanci ji každoročně předávají kolem 10. prosince, na nějž připadá Mezinárodní den lidských práv. Cena pojmenovaná po dceři prvního československého prezidenta vyjadřuje uznání osobnostem nebo organizacím, které se mimořádně zasloužily o rozvoj lidských práv v ČR a svou podporou sociální spravedlnosti a obranou demokratických svobod vytvářejí otevřenou občanskou společnost.

Loni cenu dostal spoluzakladatel a ředitel neziskové společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek. V minulosti americká ambasáda ocenila například někdejší ombudsmanku Annu Šabatovou, bývalého ředitele organizace Transparency International Davida Ondráčku, zakladatele festivalu Jeden svět Igora Blaževiče nebo občanské sdružení Romea.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Možnost vyrazit do restaurace chybí podle průzkumu dvěma třetinám Čechů

23.01.2021 09:36 Možnost vyrazit s rodinou nebo přáteli do restaurace podle aktuálního průzkumu společnosti Up Česká…

Pohlreich dostal přednostně vakcínu proti koronaviru

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Restauratér Zdeněk Pohlreich dostal v pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) vakcínu proti…

Na Táborsku se potvrdilo ohnisko ptačí chřipky v malochovu

22.01.2021 19:30 Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá…

Svaz vinařů: Na víno se kvóta pro obchody nevztahuje

22.01.2021 15:38 Kvóta na podíl českých potravin ve velkých obchodech by pro tuzemské vinaře byla problém, podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama