Ignis Brunensis bude, tentokrát bez ohňostrojů na přehradě

Festival zábavy Ignis Brunensis, který každoročně v květnu a červnu doprovází stejnojmennou soutěžní přehlídku ohňostrojů na brněnské přehradě, se letos uskuteční až v srpnu a bez hlavního diváckého taháku. Pořádající agentura o tom informovala v tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor

Ignis Brunensis 2019: Ohňostroj nad hradem Špilberk
doporučujeme

"Vzhledem k obrovské návštěvnosti zejména soutěžní části festivalu a nemožnosti limitovat volně přístupné výhledové plochy není v aktuálních podmínkách reálná jakákoliv produkce na Brněnské přehradě. Dalším faktem je, že například mnoho ohňostrojného materiálu se vyrábí v Itálii a Španělsku. A do Česka nyní ani nejsme schopni dopravit zahraniční ohňostrojné specialisty," uvedl generální ředitel pořádající společnosti Snip&Co Jiří Morávek.

Letošní sestavu zahraničních ohněstrůjných týmů chtějí pořadatelé přesunout na příští rok. Celý festival ale pořadatelé rušit nechtějí. Část programu proto přesunou na srpen, v současné době jednají s městem, Jihomoravských krajem a dalšími partnery o jeho konání od čtvrtka 20. srpna do neděle 23. srpna.

"Pracujeme na ohňostrojném projektu, kterým poděkuje produkční tým s partnery nejen lidem v první linii, ale za zvládnutí náročného období úplně všem," uvedl technický ředitel Ignis Brunensis a ohňostrojný designér Jaroslav Štolba z Flash Barrandov SFX. Ohňostroj nad hradem Špilberkem je naplánovaný na sobotu 22. srpna na 22:30.

Součástí srpnového programu by měla být i oblíbená Dopravní nostalgie s jízdami historických vozidel MHD, která připomene 120 let provozu elektrických tramvají a 90 let autobusové dopravy v Brně. Připomínkou akce bude v polovině května jízda kolejových vozidel ze sbírek Technického muzea Brno, aby nalákala na znovu otevřené expozice.

I když hlavní část programu Ignis Brunensis se letos neuskuteční, řada dalších přidružených akcí se podle pořadatelů má konat v původních termínech, ovšem za dodržení současných pravidel nebo v nových termínech v průběhu léta.

Pokračují tak například přípravy Léta na Biskupském dvoře s divadelními a koncertními vystoupeními pod Petrovem, které by se měly konat od poloviny června až do konce srpna.

Festival zábavy pod hradbami Ignis Brunensis se každoročně koná v květnu a červnu v Brně, hlavním lákadlem je soutěžní přehlídka ohňostrojů na brněnské přehradě, kterou navštěvují tisíce diváků. Festival ale zastřešuje řadu dalších kulturních akcí v ulicích Brna.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proces s Miladou Horákovou byl komunistická justiční vražda

06.06.2020 16:32 Symbolem politických procesů v poúnorovém Československu se stal soud s Miladou Horákovou a dalšími…

Policie nehodlá lidem bránit ve shromažďování kvůli opatřením ministerstva

05.06.2020 18:19 Policie nebude lidem bránit ve shromažďování kvůli mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví.…

Soud odmítl žalobu advokáta Černého, kterému vadí nošení roušek

05.06.2020 17:06 Soud odmítl žalobu advokáta Adama Černého, který se domáhal zrušení opatření ministerstva…

Děti vylovily z řeky v Brně urnu, zřejmě i se zpopelněnými ostatky

05.06.2020 17:02 Děti v Brně vylovily z řeky urnu zřejmě i se zpopelněnými ostatky. Zabývají se tím strážníci.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy