Motiv útočníka? Myslel si, že je těžce nemocný, nikdo mu nechtěl pomoci

Útočníkem, který dnes v nemocnici zabil šest lidí, má být dvaačtyřicetiletý stavební technik Ctirada V. Jeho totožnost odhalil Radiožurnál s tím, že měl pocit, že je těžce nemocný a že ho nikdo nechce léčit.

Přidejte svůj názor 73 komentářů

Údajný střelec ve Fakultní nemocnici v Ostravě
doporučujeme

Útočník zabil v ostravské nemocnici šest lidí a tři zranil. Následně z místa činu ujel. Před zásahem policie, která jej po třech hodinách vypátrala, se střelil do hlavy a následně zemřel.

Ve zdravotnickém zařízení zabíjel jako takzvaný tichý střelec. Bez varování začal střílet na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance mezi 07:00 až 07:30.

Co bylo motivem? Podle jeho zaměstnavatele pocit, že je nedostatečně léčen. "Vzal si do hlavy, že je těžce nemocný a že ho nikdo nechce léčit. Docházel všude. Poslední měsíc nechodil do práce, měl volno, před 14 dny přišel s tím, že je na nemocenské," řekl Rozhlasu Aleš Zygula, ředitel společnosti, v níž útočník pracoval.

Útočník spáchal sebevraždu nedaleko Loděnice v Děhylově poblíž Ostravy. Nezemřel na místě a byl převezen do Fakultní nemocnice v Ostravě, v níž pachatel sám střílel. Navzdory zásahu lékařů následně zemřel.

Loading...
Vstupte do diskuze (73)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Janoušek může být opět obžalován, jde o kauzu úhrad od pojišťoven

17.01.2020 18:17 Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška a další čtyři lidi v kauze neoprávněných úhrad…

Čeští dlužníci se polepšili, zpožděných plateb ubývá

17.01.2020 12:06 Schopnost Čechů splácet závazky se loni dále zlepšila. Na konci roku 2019 mělo dluhy po splatnosti…

Pátrání odvoláno. Policie našla pohřešovanou dívku (10)

16.01.2020 17:10 Aktualizováno Jihomoravská policie dnes pátrala po desetileté dívce z Břeclavska, našla ji v pořádku. Policisté…

Rath si odpyká trest v nejpřísnějším režimu. Soud zamítl žádost o přeřazení

16.01.2020 17:04 Aktualizováno Teplický soud dnes zamítl návrh bývalého hejtmana a ministra zdravotnictví za ČSSD Davida Ratha o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama