Kam vyrazit na dovolenou do ciziny? Řecký Kos je bezpečný a navíc bez davů lidí

Ještě před několika měsíci to vypadalo, že strávíme letošní dovolenou v Česku. Hranice se ale nakonec otevřely, a díky tomu se nám naskytla jedinečná příležitost užít si klasickou zahraniční dovolenou u moře stejně jako před epidemií koronaviru. Jedním z míst, kam se lze vydat za odpočinkem na pláži, je například řecký ostrov Kos.

Moře, ilustrační foto
doporučujeme

Momentálně nás například nečekají narvané pláže, kde se je hlava na hlavě. Jinak tomu není ani v případě atrakcí, na něž se dříve stály dlouhé fronty. O kavárnách, v nichž čišník či servírka sotva stíhají obsloužit hosty, nemluvě. S pandemií covid-19 se toto změnilo. 

Díky tomu, že se řada lidí rozhodla strávit dovolenou doma, nejsou oblíbená turistická letoviska natolik zaplněná, jako tomu bývalo dříve. Z tohoto důvodu si je nyní můžeme vychutnat tak, jako nikdy dříve. 

"Oblíbený ostrov Kos vítá turisty doslova s otevřenou náručí a na místních je na první pohled vidět, jak velkou radost mají z každého, kdo se rozhodl trávit dovolenou na jejich ostrově,“ řekla pro server idnes.cz obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Cestu na Kos sice provázejí různá bezpečnostní opatření související s koronavirem, ale pro cestující se nejedná o zásadní omezení. Hygenická pravidla, k nimiž se řecká vláda jak na pevnině, tak i na ostrovech, uchýlila, chrání jak turisty, tak i personál. Díky tomu si zde lidé mohou dopřát příjemné prázdniny, aniž by se cítili jakkoliv ohroženi. 

Ihned po příletu na Kos si můžete dopřát návštěvu stejnojmenného hlavního města, kde vás jistě uchvátí Odeon, římské divadlo z druhého století. Právě díky odlivu turistů si lze tuto památku detailně prohlédnout. Taková příležitost se lidem naskytne pouze jednou za velmi dlouhou dobu.

Jinak tomu nebylo ani v místní kavárně nebo na tržnici. Vůbec nedocházelo k žádným tlačenicím v davu lidí. Podobná atmosféra panovala také na pláži. 

"Osobně doporučuji zapůjčit si auto a projet celý ostrov. Nelze zde zabloudit a výlet určitě stojí za to,“ řekla Pátek s doporučením vyrazit i letos navzdory koronaviru k moři, jelikož si lidé mohou právě díky odlivu turistů vychutnat nezapomenutelný zážitek. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé roušky od státu vyhazují nebo vrací Babišovi. Přihlásil se o ně…

19.09.2020 10:46 Mysleli to dobře, u některých lidí však vládní politici opět narazili. Občanům starším 60 let v…

Internetem se šíří výzva ke stávce studentů. Vše bych zavřel, říká pro EZ…

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Jejich lavice možná osiří. V pondělí chtějí studenti základních a středních škol po celé České…

Doručovatelka upozornila na nehygienické roušky, pošta jí vyhodila. Údajně…

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Upozornila na šlendrián a tvrdě za to zaplatila. Doručovatelka České pošty z pobočky v Mníšku pod…

S členstvím v EU je spokojeno nejvíce Čechů od roku 2009

18.09.2020 16:55 S členstvím v Evropské unii je spokojeno 38 procent Čechů, což je nejvíce od roku 2009. Tento podíl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama