Kam vyrazit na dovolenou do ciziny? Řecký Kos je bezpečný a navíc bez davů lidí

Ještě před několika měsíci to vypadalo, že strávíme letošní dovolenou v Česku. Hranice se ale nakonec otevřely, a díky tomu se nám naskytla jedinečná příležitost užít si klasickou zahraniční dovolenou u moře stejně jako před epidemií koronaviru. Jedním z míst, kam se lze vydat za odpočinkem na pláži, je například řecký ostrov Kos.

Moře, ilustrační foto
doporučujeme

Momentálně nás například nečekají narvané pláže, kde se je hlava na hlavě. Jinak tomu není ani v případě atrakcí, na něž se dříve stály dlouhé fronty. O kavárnách, v nichž čišník či servírka sotva stíhají obsloužit hosty, nemluvě. S pandemií covid-19 se toto změnilo. 

Díky tomu, že se řada lidí rozhodla strávit dovolenou doma, nejsou oblíbená turistická letoviska natolik zaplněná, jako tomu bývalo dříve. Z tohoto důvodu si je nyní můžeme vychutnat tak, jako nikdy dříve. 

"Oblíbený ostrov Kos vítá turisty doslova s otevřenou náručí a na místních je na první pohled vidět, jak velkou radost mají z každého, kdo se rozhodl trávit dovolenou na jejich ostrově,“ řekla pro server idnes.cz obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Cestu na Kos sice provázejí různá bezpečnostní opatření související s koronavirem, ale pro cestující se nejedná o zásadní omezení. Hygenická pravidla, k nimiž se řecká vláda jak na pevnině, tak i na ostrovech, uchýlila, chrání jak turisty, tak i personál. Díky tomu si zde lidé mohou dopřát příjemné prázdniny, aniž by se cítili jakkoliv ohroženi. 

Ihned po příletu na Kos si můžete dopřát návštěvu stejnojmenného hlavního města, kde vás jistě uchvátí Odeon, římské divadlo z druhého století. Právě díky odlivu turistů si lze tuto památku detailně prohlédnout. Taková příležitost se lidem naskytne pouze jednou za velmi dlouhou dobu.

Jinak tomu nebylo ani v místní kavárně nebo na tržnici. Vůbec nedocházelo k žádným tlačenicím v davu lidí. Podobná atmosféra panovala také na pláži. 

"Osobně doporučuji zapůjčit si auto a projet celý ostrov. Nelze zde zabloudit a výlet určitě stojí za to,“ řekla Pátek s doporučením vyrazit i letos navzdory koronaviru k moři, jelikož si lidé mohou právě díky odlivu turistů vychutnat nezapomenutelný zážitek. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký přehled: Co vše se od pondělí změní a co znamená konec nouzového…

11.04.2021 22:01 Aktualizováno O půlnoci na 12. dubna skončí nouzový stav. Neznamená to však automaticky zrušení všech restrikcí…

Požár bytu v Praze: 14 zraněných včetně mnoha dětí. Aktivován traumaplán

11.04.2021 19:55 Aktualizováno Po požáru bytu v domě v Černokostelecké ulici v Praze 10 bylo zraněno 14 lidí, z toho šest dětí ve…

Chebsko dnes zasáhlo zemětřesení o síle přes 3 stupně

10.04.2021 22:05 Aktualizováno Severovýchod Chebska zasáhlo dnes dopoledne zemětřesení, jehož nejsilnější otřes přesahoval…

V Česku se za 14 dní sečetla on-line už téměř polovina lidí

10.04.2021 13:06 Za 14 dní od začátku sčítání obyvatel, domů a bytů v Česku obdržel Český statistický úřad (ČSÚ) 2,5…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama