Podnikatel Kmeť je na svobodě, soud potvrdil dřívější propuštění

Podnikatel Peter Kmeť, který byl odsouzen za pomoc k vytunelování firmy Oleo Chemical, je na svobodě. Pražský městský soud potvrdil dřívější rozhodnutí obvodního soudu, jenž Kmetě podmíněně předčasně propustil z vězení. ČTK to zjistila z justiční databáze Infosoud. Obchodní partner lobbisty Iva Rittiga je obžalovaný také v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik, která bude u soudu pokračovat od středy. Státní zástupci se obávají, že by Kmeť mohl uprchnout.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

"Dne 23. října jsme potvrdili rozhodnutí soudu prvního stupně. Okamžitě jsme dali příkaz k propuštění z věznice," sdělila ČTK mluvčí městského soudu Markéta Puci. Připomněla, že justice Kmeťovi stanovila pětiletou zkušební lhůtu, v níž musí řádným životem prokázat, že si dřívější propuštění zasloužil.

Třiašedesátiletý muž si za mřížemi odpykával tři roky a odseděl si přes dvě třetiny trestu. Podle soudů splnil všechny zákonné podmínky pro podmíněné propuštění a s ohledem na presumpci neviny nelze přihlížet k tomu, že čelí dalším dvěma obžalobám.

Obvodní soud pro Prahu 4 Kmeťovi vyhověl již v září, státní zástupce však podal stížnost, čímž mužovo propuštění o měsíc oddálil. Uvedl tehdy, že podnikatel a bývalý agent Státní bezpečnosti měl z trestné činnosti nepochybně vysoké zisky a že má vedle "enormních" finančních prostředků také kontakty, díky nimž by mohl uniknout před dalším stíháním.

Vedle jízdenkové kauzy se Kmetě týká i obžaloba z několikanásobné zpronevěry, která souvisí s pronájmem prostor v metru. Ve všech případech figuruje podnikatelova karibská firma Cokeville Assets. Kmeť svou vinu odmítá. U soudu řekl, že po propuštění na svobodu se plánuje vrátit do svého domu na Vysočině, kde si také vyjednal práci jako správce areálu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podnikatelé v Praze protestovali proti vládě

01.12.2020 12:37 Aktualizováno Několik desítek zástupců podnikatelů a živnostníků se vydalo dnes dopoledne od pomníku druhého…

Policie zveřejnila on-line mapy kriminality v Česku, jednu věc na nich ale…

01.12.2020 12:06 Policie dnes zveřejnila on-line mapy kriminality v Česku. Kdokoli si může v mapách vyhledat počty…

Autobus MHD v Praze se srazil s autem a skončil v příkopu, dvě ženy…

01.12.2020 10:40 Aktualizováno Autobus MHD se dnes ráno v pražských Kolodějích srazil s osobním vozidlem, sjel do příkopu, kde se…

Během pandemie přibylo sexuálního násilí, projekt NUDZ nabízí pomoc

01.12.2020 09:24 Během pandemie koronaviru přibylo sexuálního násilí a problematického sexuálního chování v on-line…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama