Příprava vraždy tety. Odsouzený Nárožný chce obnovu procesu, prý má nové důkazy

Pavel Nárožný z Přerova pravomocně odsouzený ke 13 letům vězení za přípravu vraždy jeho tety se pokouší o obnovu řízení. Tvrdí, že má v případu nové důkazy. Soud jej vyslechne prostřednictvím videokonference z věznice v polovině srpna ve veřejném zasedání, řekl dnes ČTK soudce Petr Sušil. Nárožný se několik let zodpovídá také z vraždy svého otce a jeho ženy, soudy však tuto kauzu dosud neuzavřely.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Veřejné zasedání kvůli návrhu o obnově řízení nařídil soud na pátek 14. srpna. "Vyslechnut bude prostřednictvím videokonference, je nyní ve věznici na Mírově, u soudu tak osobně nebude. V pátek bude také o návrhu rozhodnuto," uvedl soudce.

Ke 13 letům vězení odsoudil Nárožného letos v lednu olomoucký vrchní soud. Trest 13 let za mřížemi dostal Nárožný za přípravu vraždy tety už v roce 2017. Rozsudek olomouckého krajského soudu pak vrchní soud následující rok zmírnil na osm let, ale Nejvyšší soud kauzu po dovolání nejvyššího státního zástupce vrchnímu soudu loni vrátil. Sazba za tento čin činí 12 až 20 let.

Muž chtěl podle obžaloby nechat zavraždit svou tetu, která spravovala majetek po jeho zavražděném otci, na podzim roku 2015. Bylo to v době, kdy mu soud nařídil, aby se z domu otce vystěhoval. Muž měl údajně několik verzí, nakonec chtěl ženu zabít palcátem, pomoci mu měla jeho známá. Právě ona nakonec věc oznámila policii, a stala se tak korunní svědkyní. Nárožný vinu po celou dobu popírá a tvrdí, že jde o křivé obvinění.

Muž se kvůli vraždě svého otce a jeho manželky zodpovídá před soudy v jiném procesu již od června 2011. Pár zmizel v listopadu 2009, zůstaly po něm jen krvavé stopy na zdech v domě, těla se dosud nenašla. Olomoucký krajský soud jej třikrát zprostil obžaloby, rozhodnutí vždy zrušil vrchní soud. Kauza se nakonec dostala k jinému senátu do Ostravy. Verdikt dosud nepadl. Případem se soud naposledy zabýval v červnu, další jednání zatím nebylo nařízeno. Čeká se na rozhodnutí olomouckého vrchního soudu ohledně dalších námitek obžalovaného, zjistila ČTK.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé roušky od státu vyhazují nebo vrací Babišovi. Přihlásil se o ně…

19.09.2020 10:46 Mysleli to dobře, u některých lidí však vládní politici opět narazili. Občanům starším 60 let v…

Internetem se šíří výzva ke stávce studentů. Vše bych zavřel, říká pro EZ…

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Jejich lavice možná osiří. V pondělí chtějí studenti základních a středních škol po celé České…

Doručovatelka upozornila na nehygienické roušky, pošta jí vyhodila. Údajně…

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Upozornila na šlendrián a tvrdě za to zaplatila. Doručovatelka České pošty z pobočky v Mníšku pod…

S členstvím v EU je spokojeno nejvíce Čechů od roku 2009

18.09.2020 16:55 S členstvím v Evropské unii je spokojeno 38 procent Čechů, což je nejvíce od roku 2009. Tento podíl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama