Technoparty na Benešovsku skončila, policie odhalila 39 řidičů pod vlivem

Technoparty u Hlaváčkovy Lhoty na Benešovsku skončila. Policisté od pátečního večera do dnešních 15:00 odhalili 39 řidičů pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek, řekla ČTK policejní mluvčí Lucie Nováková.

Policie monitoruje technoparty na Benešovsku (25.7.2020)
doporučujeme

Na místě bylo podle ní během technoparty zhruba 900 účastníků a po celou dobu policisté nezaznamenali závažnější narušení veřejného pořádku a bezpečnosti. Organizátor akci pořádal na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka. Hudební produkce byla ukončena dnes v 8:30. Původně se očekávalo, že hudba utichne v neděli kolem poledne, v tu dobu ale byla vypnutá pouze část hudebních systémů, v neděli večer jich hrála ještě třetina z původních dvanácti.

Na akci bylo v sobotu ráno asi 2000 lidí. Pokud by se počet účastníků nesnížil, zasáhla by tam policie. V pořadu televize Prima Partie to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Počet účastníků se ale snížil pod 1000, policie tak vyhodnotila situaci tak, že zásah není potřeba, a ani o něj nepožádala hygienická stanice nebo ministerstvo zdravotnictví.

Česká televize (ČT) v neděli uvedla, že technoparty se rozšířila i na okolní pozemky, jejichž majitelé s takovým užitím nesouhlasili. Je možné, že vlastníci okolních pozemků budou požadovat náhradu škody.

Policisté v průběhu celé akce zkontrolovali 933 lidí a 844 vozidel. U řidičů provedli 430 dechových zkoušek, testu na přítomnost drog se podrobilo 182 lidí.

Příznivci techna na louku u Hlaváčkovy Lhoty přijeli v pátek večer. Policie původně v pátek hlídala louku v Blažimi na Benešovsku, kde se technoparty konala loni. Blažim je zhruba 30 kilometrů od Hlaváčkovy Lhoty, kam se účastníci akce nakonec sjeli. Podle Novákové do Blažimi nikdo nepřijel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Údajný žhář z Bohumína jde do vazby, u soudu byl v neprůstřelné vestě

11.08.2020 15:24 Aktualizováno Okresní soud v Karviné dnes uvalil vazbu na čtyřiapadesátiletého muže obviněného kvůli sobotnímu…

Češi plýtvají léky, spláchnou jich tuny. Průzkum SÚKL odhalil závažné…

11.08.2020 15:14 Lidé předloni v lékárnách odevzdali nevyužité léky za 3,3 miliardy korun, bylo jich přes 570 tun. V…

Vyhlášena veřejná sbírka na pomoc po požáru v Bohumíně

11.08.2020 13:56 Moravskoslezský kraj dnes vyhlásil veřejnou sbírku, která má pomoci zmírnit následky tragického…

Razie proti extremismu. Na Slovensku byl zadržen i člen kapely Horkýže…

11.08.2020 13:28 Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama