Technoparty na Benešovsku skončila, policie odhalila 39 řidičů pod vlivem

Technoparty u Hlaváčkovy Lhoty na Benešovsku skončila. Policisté od pátečního večera do dnešních 15:00 odhalili 39 řidičů pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek, řekla ČTK policejní mluvčí Lucie Nováková.

Policie monitoruje technoparty na Benešovsku (25.7.2020)
doporučujeme

Na místě bylo podle ní během technoparty zhruba 900 účastníků a po celou dobu policisté nezaznamenali závažnější narušení veřejného pořádku a bezpečnosti. Organizátor akci pořádal na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka. Hudební produkce byla ukončena dnes v 8:30. Původně se očekávalo, že hudba utichne v neděli kolem poledne, v tu dobu ale byla vypnutá pouze část hudebních systémů, v neděli večer jich hrála ještě třetina z původních dvanácti.

Na akci bylo v sobotu ráno asi 2000 lidí. Pokud by se počet účastníků nesnížil, zasáhla by tam policie. V pořadu televize Prima Partie to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Počet účastníků se ale snížil pod 1000, policie tak vyhodnotila situaci tak, že zásah není potřeba, a ani o něj nepožádala hygienická stanice nebo ministerstvo zdravotnictví.

Česká televize (ČT) v neděli uvedla, že technoparty se rozšířila i na okolní pozemky, jejichž majitelé s takovým užitím nesouhlasili. Je možné, že vlastníci okolních pozemků budou požadovat náhradu škody.

Policisté v průběhu celé akce zkontrolovali 933 lidí a 844 vozidel. U řidičů provedli 430 dechových zkoušek, testu na přítomnost drog se podrobilo 182 lidí.

Příznivci techna na louku u Hlaváčkovy Lhoty přijeli v pátek večer. Policie původně v pátek hlídala louku v Blažimi na Benešovsku, kde se technoparty konala loni. Blažim je zhruba 30 kilometrů od Hlaváčkovy Lhoty, kam se účastníci akce nakonec sjeli. Podle Novákové do Blažimi nikdo nepřijel.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký přehled: Co vše se od pondělí změní a co znamená konec nouzového…

11.04.2021 22:01 Aktualizováno O půlnoci na 12. dubna skončí nouzový stav. Neznamená to však automaticky zrušení všech restrikcí…

Požár bytu v Praze: 14 zraněných včetně mnoha dětí. Aktivován traumaplán

11.04.2021 19:55 Aktualizováno Po požáru bytu v domě v Černokostelecké ulici v Praze 10 bylo zraněno 14 lidí, z toho šest dětí ve…

Chebsko dnes zasáhlo zemětřesení o síle přes 3 stupně

10.04.2021 22:05 Aktualizováno Severovýchod Chebska zasáhlo dnes dopoledne zemětřesení, jehož nejsilnější otřes přesahoval…

V Česku se za 14 dní sečetla on-line už téměř polovina lidí

10.04.2021 13:06 Za 14 dní od začátku sčítání obyvatel, domů a bytů v Česku obdržel Český statistický úřad (ČSÚ) 2,5…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama