Veletrh Zahrada Čech poznamenala epidemie, přišlo o polovinu méně návštěvníků než loni

Návštěvnost zahrádkářského veletrhu Zahrada Čech letos poznamenala epidemická situace, přišlo o 50 procent méně lidí než minulý rok. Během devíti dnů tak přišlo zhruba 45.000 lidí. ČTK to dnes řekla obchodní ředitelka provozní společnosti Michaela Mokrá.

Ilustrační foto
doporučujeme

Na největší výstavě věnované zahrádkářům, kutilům, zahradníkům, chatařům a chalupářům na severu Čech mohli lidé vybírat z tradičního sortimentu u téměř pěti set vystavovatelů a prodejců. Veletrh skončil v sobotu večer.

Návštěvníci museli dodržovat preventivní opatření kvůli koronaviru. Zakrytá ústa museli mít při vstupu do pavilónů, často si roušku nechávali i při prohlížení venkovních stánků. U pavilonů byla připravena dezinfekce. Prodejci upozorňovali kupující, pokud se někde vytvořil větší shluk lidí. Omezeny byly letos předváděcí akce u stánků, při kterých se návštěvníci shlukovali.

"Musím pochválit všechny návštěvníky, protože se opravdu chovali disciplinovaně. Dodržovali všechna potřebná nařízení, tím pádem nevznikly žádné problémy," uvedla Mokrá k chování návštěvníků za zpřísněných podmínek na veletrhu.

Nejvíce lidí přišlo tradičně první den, kdy se konalo slavnostní zahájení. V doprovodném programu nechyběla řada hudebních vystoupení, soutěží, jako bylo vyhlášení nejlepšího receptu na sladký či slaný koláč.

Poslední den výstavy časopis Zahrádkář vyhlásil vítěze soutěží v kategoriích Křišťálové jablko, Největší výpěstek a Nejzajímavější kuriozita.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé se sesypali na restauraci Rio's. Kvůli Prymulovi jí likvidují pověst

23.10.2020 22:03 Aktualizováno Restaurace Rio's, v níž se navzdory platnému zákazu nacházel ve středu večer ministr zdravotnictví…

Schůzka Prymuly s Faltýnkem zaskočila Vyšehradskou kapitulu, děkan o ničem…

23.10.2020 15:19 Vyšehradskou kapitulu zaskočila informace o schůzce ministra Romana Prymuly a šéfa poslanců ANO…

Česká televize prodlužuje vysílání programu ČT3, jeho obliba mezi důchodci…

23.10.2020 13:02 V souvislosti s druhou vlnou pandemie koronaviru prodlužuje Česká televize (ČT) vysílání programu…

V českých věznicích hrozí nekontrolovatelné šíření covidu, platí zákaz…

23.10.2020 12:05 Do věznic a detenčních ústavů ode dneška nesmí návštěvy. Vláda je zakázala kvůli šíření nákazy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama