Zásobníky na LPG zřejmě zapálil mladík pod vlivem drog, policie ho obvinila

Karvinská policie dnes obvinila z obecného ohrožení jednadvacetiletého mladíka, který je podezřelý, že ve čtvrtek brzy ráno zapálil zásobníky na LPG v Českém Těšíně na Karvinsku. Podle kriminalistů byl obviněný v době činu pod vlivem drog. ČTK to řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

policie
doporučujeme

"Policejní komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu obecné ohrožení," řekla mluvčí. Podle ní se obviněný v prostoru čerpací stanice nejdříve pokusil zapálit pohonné hmoty v hrdlech tankovacích pistolí, což se mu ale nepodařilo. "Nato zapálil plyn ve dvou tlakových nádržích s LPG. Reálně hrozil výbuch tlakových plynových nádrží s tragickými následky na životech a zdraví," uvedla Viačková. Soud podle ní bude rozhodovat o vzetí obviněného do vazby.

Plyn v zásobnících o objemu deseti metrů krychlových, které byly zaplněny z 80 procent, obviněný údajně zapálil ve čtvrtek okolo 04:00. Policie a hasiči kvůli tomu evakuovali z okolních domů několik desítek lidí. Uzavřena byla Karvinská ulice a omezen byl i provoz na nedaleké železniční trati. Hasiči požár likvidovali déle než 23 hodin. Zásobníky ochlazovali a plyn nechávali kontrolovaně dohořet.

"Po příjezdu na místo policisté zahlédli utíkajícího muže, kterého dostihli a zadrželi. Vzhledem k jeho chování a reakcím byl proveden orientační test na návykové a psychotropní látky, který byl pozitivní," dodala Viačková. K motivu se policie zatím vyjadřovat nebude.

První zásobník uhasl už ve čtvrtek odpoledne, kdy pominulo i riziko exploze, druhý dál pomalu dohoříval s minimálním tlakem úzkého sloupce plamenů a bez nutnosti dalšího ochlazování vodou. Hasiči pomocí termokamery pravidelně kontrolovali jeho teplotu i v noci.

"Do čtvrtečního večera bylo na hašení a především ochlazování použito více než 1000 metrů krychlových vody," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Druhý zásobník byl definitivně uhašen dnes okolo 02:00. Místo nyní budou prozkoumávat vyšetřovatelé hasičů a policie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Celníci zadrželi u hranice se Slovenskem tři migranty

07.07.2020 16:02 Jihomoravští celníci zadrželi poblíž hranic se Slovenskem tři běžence, schovávali se v návěsu…

Policie zřejmě našla tělo vodáka, kterého v Moravě strhl proud vody

07.07.2020 15:47 Policie zřejmě našla tělo šestadvacetiletého muže, kterého 28. června u Moravičan na Šumpersku…

Je stát připraven na krizi? Problémy jsou s elektřinou, vodou i kojeneckou…

07.07.2020 14:35 Koronavirová krize ukázala, že státu obecně chybí zásoby, což se netýká pouze ochranných…

Opatření v případě epidemie: Češi nejvíc podporují měření teploty, ukázal…

07.07.2020 14:28 Z opatření proti šíření případné další pandemie podobné šíření nového koronaviru by největší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy