Zásobníky na LPG zřejmě zapálil mladík pod vlivem drog, policie ho obvinila

Karvinská policie dnes obvinila z obecného ohrožení jednadvacetiletého mladíka, který je podezřelý, že ve čtvrtek brzy ráno zapálil zásobníky na LPG v Českém Těšíně na Karvinsku. Podle kriminalistů byl obviněný v době činu pod vlivem drog. ČTK to řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

policie
doporučujeme

"Policejní komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu obecné ohrožení," řekla mluvčí. Podle ní se obviněný v prostoru čerpací stanice nejdříve pokusil zapálit pohonné hmoty v hrdlech tankovacích pistolí, což se mu ale nepodařilo. "Nato zapálil plyn ve dvou tlakových nádržích s LPG. Reálně hrozil výbuch tlakových plynových nádrží s tragickými následky na životech a zdraví," uvedla Viačková. Soud podle ní bude rozhodovat o vzetí obviněného do vazby.

Plyn v zásobnících o objemu deseti metrů krychlových, které byly zaplněny z 80 procent, obviněný údajně zapálil ve čtvrtek okolo 04:00. Policie a hasiči kvůli tomu evakuovali z okolních domů několik desítek lidí. Uzavřena byla Karvinská ulice a omezen byl i provoz na nedaleké železniční trati. Hasiči požár likvidovali déle než 23 hodin. Zásobníky ochlazovali a plyn nechávali kontrolovaně dohořet.

"Po příjezdu na místo policisté zahlédli utíkajícího muže, kterého dostihli a zadrželi. Vzhledem k jeho chování a reakcím byl proveden orientační test na návykové a psychotropní látky, který byl pozitivní," dodala Viačková. K motivu se policie zatím vyjadřovat nebude.

První zásobník uhasl už ve čtvrtek odpoledne, kdy pominulo i riziko exploze, druhý dál pomalu dohoříval s minimálním tlakem úzkého sloupce plamenů a bez nutnosti dalšího ochlazování vodou. Hasiči pomocí termokamery pravidelně kontrolovali jeho teplotu i v noci.

"Do čtvrtečního večera bylo na hašení a především ochlazování použito více než 1000 metrů krychlových vody," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Druhý zásobník byl definitivně uhašen dnes okolo 02:00. Místo nyní budou prozkoumávat vyšetřovatelé hasičů a policie.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spolek Bez komunistů.cz připomněl výročí komunistického puče

25.02.2021 21:57 Ve výroční den komunistického puče z roku 1948 dnes na Staroměstském náměstí v Praze spolek Bez…

Víc než polovina lidí si myslí, že Češi mají nízké sebevědomí

25.02.2021 18:12 Víc než polovina dospělých si myslí, že Češi mají nízké sebevědomí. Naopak desetina lidí mezi 18 a…

KOMENTÁŘ: Vítězný únor je bohužel stále živý. Bolševičtí vrazi mají sochy…

25.02.2021 15:39 KOMENTÁŘ – Stále je po něm patrná nezacelená jizva v duši českého národa. Protiprávní komunistický…

Pracovnu doma nemá ani čtvrtina Čechů

25.02.2021 09:48 Pracovnu má doma podle průzkumu Skanska Reality zhruba 23 procent Čechů, častěji muži. Od jídelního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama