Aukro: Prodej zdravotnických pomůcek stoupl o desítky tisíc procent, zájem je i o zlato

Aukční portál Aukro zaznamenal letos v březnu nárůst prodeje roušek, respirátorů, dezinfekčních gelů a dalšího zdravotnického materiálu o 74.000 procent na zhruba 34.000 prodaných kusů. V březnu 2019 se prodalo jen 46 kusů této kategorie produktů. Počet prodejců u zdravotních pomůcek pak meziročně vzrostl o 2374 procent. V tiskové zprávě o tom dnes informoval portál. Rovněž podle serveru stoupá i zájem o zlato jako bezpečné úložiště peněz, což je na Aukru nový trend.

Přidejte svůj názor

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Kvůli šíření nového typu koronaviru je na trhu nedostatek ochranných pomůcek. Často se nedostávají ani zdravotníkům.

Aukro oznámilo, že v posledních měsících také výrazně narostl počet nově registrovaných účtů. "Svůj podíl na tom má především televizní reklama, počet nových registrovaných ovšem ovlivnilo i zavedení nulové provize pro vybrané kategorie," uvedl ředitel Auka Michal Oškera. Aukro zavedlo nulovou provizi od 20. března na elektrozboží, mobilní telefony, GPS, počítače a hry a kategorii podnikání a průmysl.

"Od spuštění akce se například v kategoriích Elektro, Mobily a Počítače vystavilo o téměř 30 procent více než minulý rok za stejné období. Ve zmíněných kategoriích vzrostl i počet prodejců, nyní je jich zhruba o 25 procent více než minulý rok ve stejném období," dodal Oškera.

Výrazný nárůst prodeje kvůli koronaviru zaznamenaly i další e-shopy. Například prodej notebooků a počítačů v internetových obchodech vzrostl v první polovině března až o 150 procent. O polovinu se pak zvýšil prodej tiskáren. Výrazný nárůst hlásí i obchody rozvážející například potraviny.

Podle informací nákupního rádce a srovnávače cen Heureka.cz z tohoto týdne pak Češi začali také skupovat 3D tiskárny. V posledních dnech o ně vzrostl zájem až o 400 procent. Tým Vysokého učení technického v Brně vyvinul ochrannou polomasku, kterou lze vytisknout na běžné 3D tiskárně s technologií modelování z termoplastu, bez použití speciálních materiálů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi bez práce. Čtvrtina firem kvůli pandemii propouští zaměstnance

28.05.2020 17:29 Zhruba čtvrtina českých firem už přistoupila v souvislosti s epidemií covidu-19 a omezujícími…

Pravidla pro veletrhy by měla být do konce května, pořadatelé hlásí…

28.05.2020 16:32 Pravidla pro konání veletrhů by měla být na ministerstvu zdravotnictví (MZd) vypracována do konce…

EET bude přerušena do konce roku, Zeman podepsal zákon

28.05.2020 16:21 Elektronická evidence tržeb (EET) bude pro všechna odvětví přerušena do konce letošního roku, aby…

Smartwings obnoví lety do Středomoří, ČSA zavedou novou linku do Londýna

28.05.2020 15:57 České aerolinky plánují obnovit během června a července další letecká spojení. Smartwings spustí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy