Češi poslední měsíc stahují z internetu o čtvrtinu víc TV obsahu

Češi v posledním měsíci stahovali na internetu zhruba o 25 procent více televizního a filmového obsahu. V takzvaných OTT službách, které využívají pro distribuci obsahu internet, vzrostlo zejména stahování filmů, seriálů a různých bonusů. Využití hybridní televize HbbTV, která kombinuje televizní vysílání s internetem, se pak ve špičkách zvyšuje až o 40 procent.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Oznámily to České Radiokomunikace. Od půlky března v Česku platí karanténní opatření.

České Radiokomunikace poskytují svou infrastrukturu v OTT službách televizním skupinám Prima, Nova nebo vydavatelství Mafra. Jde například o služby iPrima, Nova Plus a další.

Lidé také sledují pořady mnohem více rovnoměrně během celého dne, než tomu bývalo dříve. "Zatímco dříve byl hlavní vrchol využívání OTT služeb večer, nyní se sledování rozprostřelo do celého dne. Je vidět, že lidé mají více času a možností zvolit si, kdy budou co sledovat. Stoupá i celkový objem přenesených dat, ve srovnání s předchozím obdobím se zvýšil zhruba o čtvrtinu," uvedl obchodní ředitel ČRa Miloš Mastník. Rozložení v průběhu celého dne lze pozorovat i u HbbTV.

Sledovanost televizí je v současnosti na rekordní úrovni. Od poloviny března se zavedením karanténních opatření vzrostla průměrná doba strávená u televize o čtvrtinu, tedy 52 minut denně. Byla tak nejvyšší za posledních 17 let.

CRA poskytuje v rámci OTT (over the top) celou škálu služeb od zpracování obsahu pro distribuci až po doručení do zařízení koncového zákazníka. "Naši zákazníci se mohou spolehnout, že jejich klientům bude obsah doručen kvalitně a bez problémů, bez ohledu na jejich počet. Vlastní CDN nám umožní odolat i nárazovému náporu uživatelů při mimořádných situacích," dodal Mastník.

České Radiokomunikace jsou největším tuzemským poskytovatelem digitální vysílací infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozují také vlastní datová centra.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peníze z Antiviru za březen nedostalo 8 procent firem

02.06.2020 17:54 Každá dvanáctá firma, která žádala o příspěvky na náhrady mezd z kurzarbeitového programu Antivirus…

ANO chce zbrzdit zákon o povinných českých potravinách

02.06.2020 16:30 Hnutí ANO ve středu navrhne Sněmovně, aby se zákon, který by stanovil povinný podíl až 85 procent…

Zlé vyhlídky pro čtvrt milionu Čechů? Průzkum naznačil dopady koronakrize

02.06.2020 15:40 S dopady pandemie se bude podle průzkumu mezinárodní sítě poradenských společností Moore Global…

Zdravotní turistika? Česko by ji mělo podporovat, přináší miliardy korun,…

02.06.2020 14:44 Aktualizováno Stát by měl podpořit zdravotní turistiku, která do České republiky přináší miliardy korun ročně.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy