Veletrhy Brno prodají pavilon UMPRUM, podpis smlouvy je na spadnutí

Veletrhy Brno za 45 milionů korun prodají pavilon UMPRUM úklidové firmě Olman Service, která chystá jeho rekonstrukci. Prodej už schválilo představenstvo městské společnosti. V dnešním vydání to uvedla Mladá fronta Dnes.

Brno
doporučujeme

Pavilon vznikl ve 20. letech minulého století stejně jako celé výstaviště, je koncipovaný jako vila, ve které se však nebydlelo. Zájem projevila místní úklidová firma Olman Service. "Na výstavišti naše společnost poskytuje služby od roku 1990, a tak areál velmi dobře znám. Máme tam také pronajatou spoustu prostor, takže jsme se rozhodli, že sem vše přestěhujeme i se sídlem společnosti," řekl listu majitel společnosti Martin Olejár. Dnes firma sídlí v Bystrci.

Obě strany se podle MfD už vzájemně písemně ujistily, že nejpozději do konce ledna kupní smlouvu podepíšou. Prodej už schválilo i představenstvo městské společnosti. "Teď je to už na managementu, aby vše dojednal. Je to v procesu blízkém podpisu smlouvy," uvedl předseda představenstva Veletrhů Tomáš Kratochvíl (ČSSD). Vše pak ještě musí formálně potvrdit také brněnská rada jako zástupce vlastníka - města Brna.

Firma chce budovu zrekonstruovat. "Objekty opravíme podle požadavků památkové péče, chceme je totiž vrátit do původní podoby z roku 1928. Chceme zachovat prvky architektů Janáka i Gočára, kteří objekty navrhovali," přiblížil uvedl Olejár.

Pavilon Uměleckoprůmyslové školy v Praze byl koncipován jako exponát, stavba reprezentovala moderní rodinný dům knihkupce s obchodem s knihami a uměleckými předměty. Budova není jedinou, kterou veletrhy prodávají, k mání je i Králíkovo divadlo.

Veletrhy Brno od začátku roku v souvislosti s koronavirovou pandemií musely zrušit téměř všechny akce. Tržby klesly o 90 procent. Letos očekávají ztrátu 250 až 280 milionů korun.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká ekonomika se loni propadla o sedm procent, letos by měla růst

16.01.2021 11:31 Česká ekonomika se za rok 2020 propadla o sedm procent, v roce 2021 by ale měla již růst o 2,8…

Stát zvýšil věk pro půjčku na bydlení na 40 let, stoupnou i limity

15.01.2021 12:51 Státní fond podpory investic (SFPI) zvýšil věk pro poskytnutí půjčky na bydlení pro mladé lidi ze…

Kompenzační bonus mají dostat i drobní podnikatelé v úpadku, návrh…

15.01.2021 12:01 Podnikatelé v úpadku zřejmě také budou moci čerpat kompenzační bonus 500 korun denně, a to zpětně.…

Prodej letenek loni klesl o 85 procent, pandemie změnila i chování…

15.01.2021 11:00 Koronavirová krize loni drtivě zasáhla leteckou dopravu. Zájem o letenky meziročně klesl o více než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama