Amazon přestane dodávat část zboží do Itálie a Francie

Americká společnost Amazon přestane dodávat postradatelné zboží do Itálie a Francie. S odvoláním na dnešní oznámení společnosti psané v čínštině na sociální síti WeChat o tom informovala agentura Reuters. Obě země jsou těžce zasaženy pandemií způsobenou koronavirem.

Přidejte svůj názor

Amazon, americký internetový obchod
doporučujeme

Největší světový internetový prodejce podle Reuters uvedl, že dodavatelé své zboží mohou prodávat a doručovat zákazníkům v regionu napřímo.

"Amazon s okamžitou platností zastavuje zákaznické objednávky postradatelného zboží na základě FBA (Fulfillment by Amazon, program kompletní logistiky prodeje zajišťovaný Amazonem, pozn. ČTK) na svých webových stránkách v Itálii (Amazon.it) a Francii (Amazon.fr)," uvedla firma. Cílem kroku podle ní je, aby se pracovníci firmy v logistice mohli věnovat plnění a doručování těch objednávek, které spotřebitelé nyní potřebují nejvíce.

Prohlášení směrovalo především k čínským prodejcům, kteří by mohli být postiženi ztrátou části svého evropského odbytiště. Podle výzkumné firmy Marketplace Pulse tvoří čínské firmy bezmála polovinu všech prodejců přes Amazon ve Francii i Itálii.

Itálie s více než 53.000 infikovanými momentálně stojí v epicentru pandemie nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Dnes padl smutný rekord, když za jediný den na nákazu zemřelo 793 lidí. Obětí je tak už celkem 4825. Potvrzených případů ve Francii je 14.459, infekci dosud podlehlo 562 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řetězec Aldi si v Itálii objednal speciální vlaky, do Německa vezou tuny…

03.04.2020 07:47 Německý diskontní řetězec Aldi si objednal několik speciálních vlaků, aby jimi z Itálie do spolkové…

Italský průmysl drtivě odnese epidemii koronaviru, naznačují odhady

02.04.2020 17:21 Italský průmysl se v březnu propadl oproti předchozímu měsíci o 16,6 procenta - nejvíce od roku…

Česká opatření pro pendlery způsobují problémy firmám v Bavorsku

02.04.2020 15:26 Aktualizováno Vážné komplikace mnoha bavorským firmám způsobují zpřísněná opatření, k nimž Česká republika…

Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v Itálii, píše agentura…

02.04.2020 09:36 Dvacet let po zavedení eura se jedna z hlavních obav jeho zakladatelů zhmotňuje ve třetí největší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy