Muž se přiznal k vraždě manželky, činu litoval

Krajský soud v Hradci Králové dnes začal projednávat případ muže, který loni v červenci zastřelil v restauraci v Rychnově nad Kněžnou svoji manželku. Měli spolu tři děti. Padesátiletému muži hrozí až 18 let vězení. Muž se přiznal, činu litoval.

krimi
doporučujeme

"Jsem si vědom, že se stala strašná tragédie, nikdy si to neodpustím. Děti ztratily svoji mámu milovanou. Byla mojí celoživotní láskou. Nechtěl jsem ji nikdy ublížit. Chtěl bych se všem, kterým jsem ublížil, omluvit," řekl obžalovaný muž.

Ve své obsáhlé výpovědi soudu také sdělil, že spolu žili 23 let, popsal manželské spory, které postupně narůstaly. Těžce nesl, že se s ním manželka chtěla rozvést.

"Tomu, co se stalo, předcházely asi dva roky života, kdy jsme prožívali starosti, problémy, ale i lásku, hádky, usmiřování, to přešlo ve vzájemnou ignoraci. Každý měl svoji hrdost, prostě jsme pod tím tlakem nebyli schopni logicky uvažovat," řekl soudu.

Případ se stal podle spisu loni 11. července mezi 19:45 a 20:00 v zadní části rychnovské restaurace U Zvonu. Střelbě předcházela hádka o způsob řešení dlouhodobých neshod, uvedla obžaloba. V odlehlé části podniku byla dvojice sama. V ostatních prostorách bylo přes deset hostů. Obžalovaný střelil ženu do hlavy pistolí, kterou měl v držení legálně.

Policie na místo činu zavolal personál baru. Při příjezdu policie byl obžalovaný muž stále na místě činu, při zatýkání nekladl odpor. Žena zemřela na následky zranění ještě v ten den v nemocnici. Některá média po činu uvedla s odkazem na prohlášení jeho dětí, že rodinu několik let terorizoval.

"Padl jeden výstřel, zásah byl na horní části čela. Pachatel stál. Nemá žádnou psychickou poruchu. Z přípravného řízení vyplývá, že chtěl manželku donutit, aby se s ním nerozváděla," řekl státní zástupce Milan Vacek.

Obžalovaný muž dnes soudu řekl, že v restauraci chtěl spáchat demonstrativní sebevraždu. "To, že jsem si na setkání vzal zbraň, bylo to nejhorší rozhodnutí, co jsem kdy udělal. Chtěl jsem problém vyřešit tím, že se před ní zastřelím. Stalo se ale něco, co se stát nemělo," řekl soudu muž. Podle svých slov si pistoli pořídil asi před deseti lety na ochranu majetku.

Rychnovská radnice vypsala veřejnou sbírku na studium a životní potřeby dětí, jedno je nezletilé, dvě dospělé. Sešly se více než tři miliony korun.

Hlavní líčení je naplánované i na další dny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor při nákupu mobilu. Celníci zabavili padělané smartphony, škoda za 6…

28.11.2020 13:19 Více než šest desítek falešných mobilních telefonů značky iPhone a 77 pravděpodobně rovněž…

VIDEO: Policie ukončila tajnou párty v pražském klubu, sešlo se v něm přes…

28.11.2020 11:23 Aktualizováno Policie v noci na dnešek zasahovala v centru Prahy v klubu, který otevřel navzdory nařízení vlády…

Policie údajně zabavila Berbrovi miliony korun v hotovosti

26.11.2020 20:50 Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi…

Policie v Brně pátrá po pachateli znásilnění

26.11.2020 16:27 Policie v Brně pátrá po pachateli znásilnění, které se stalo ve Skorkovského ulici. Žádá o pomoc…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama