Skladatel Ennio Morricone (†91) byl pohřben v tichosti, jak si přál

V tichosti a jen za přítomnosti rodiny byl v úterý na předměstí Říma pohřben italský hudební skladatel Ennio Morricone, mnohými považovaný za jednu z největších osobností filmové hudby. Soukromý pohřeb si skladatel přál v nekrologu, který si sám sepsal krátce před smrtí.

Koncertem italský mistr filmové hudby Ennio Morricone zahájil své evropské turné v Praze 15. ledna 2016.
doporučujeme

O pohřbu Morriconeho, který zemřel v noci na pondělí ve věku 91 letech v Římě, informovala v úterý večer některá italská média.

"Já, Ennio Morricone, jsem zemřel. Oznamuji svou smrt všem svým přátelům, kteří mi vždy byli nablízku, i těm, které jsem nějakou dobu neviděl. Je těžké je všechny jmenovat," napsal Morricone v nekrologu. "Je jediný důvod, proč jsem se rozhodl s vámi všemi rozloučit tímto způsobem a proč jsem se rozhodl pro soukromý pohřeb: Nechci obtěžovat," dodal.

Podle deníku Il Messaggero byl za přítomnosti své manželky, dětí a vnoučat Morricone pohřben v úterý v 10:00 na hřbitově Laurentino na okraji Říma. Slavnostní rozloučení se konalo rovněž v soukromí v pondělí v 19:00 v kapli římské nemocnice, kde skladatel zemřel, napsal Il Messaggero. Podle některých zdrojů tam zazněla i hudba, kterou Morricone složil ke slavnému snímku Mise (1986).

V pondělí vyjadřovali hlubokou lítost nad úmrtním oblíbeného skladatele mnozí umělci i politici. Vzpomínku mu věnovala i milánská opera La Scala, která v pondělí po čtyřměsíční přestávce vynucené koronavirem obnovila koncertní činnost i Morriconeho skladbami z filmu Bio Ráj (Nuovo Cinema Paradiso).

V Římě na zesnulého skladatele vzpomínají také tvůrci graffitti - v úterý se ve čtvrti Trastevere, nedaleko domu, v němž Morricone vyrostl, objevil jeho portrét se svatozáří a soškou Oscara, kterou dostal v roce 2007 za celoživotní dílo a v roce 2016 za hudbu ke snímku Quentina Tarantina Osm hrozných.

V úterý agentura ANSA s odvoláním na římskou radnici informovala, že v metru italského hlavního města bude celý jeden den znít Morriconeho hudba. Datum zatím není stanoveno.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neil Young zažaloval Trumpovu kampaň za používání jeho písní

05.08.2020 15:59 Kanadský hudebník Neil Young podal u amerického soudu stížnost na volební kampaň prezidenta Donalda…

Zemřel Peter Green (†73), kytarista skupiny Fleetwood Mac

25.07.2020 19:16 Ve věku 73 let zemřel kytarista Peter Green, jeden ze zakladatelů britsko-americké rockové skupiny…

Skupina Pearl Jam slaví výročí, příští rok bude koncertovat v Praze

24.07.2020 12:26 Přední představitelé grungeové scény a jedna ze zásadních kapel 90. let Pearl Jam vystoupí 25.…

Skupina Linkin Park zakázala Trumpovi používat svou hudbu

21.07.2020 08:28 Skupina Linkin Park je zatím poslední z řady muzikantů, kteří americkému prezidentovi Donaldu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama