Dagmar Pecková promluvila: Babišovci mě chtěli zlikvidovat, tak si vymysleli lži

Mezzosopranistka Dagmar Pecková skončila jako operní pěvkyně. V rozhovoru s Pavlem Štruncem pro web info.cz srovnává českou a německou mentalitu. Podle Peckové bychom se měli od Němců naučit nezávidět a pracovat.

Dagmar Pecková
doporučujeme

Dagmar Pecková bydlí přes třicet let v Německu se svou rodinou. „Od Němců bychom se měli naučit nezávidět a pracovat. Nemyslet si, že všichni všechno ukradli. U nás se od 90. let nevěří, že by něco mohlo být vypracované, a ne ukradené,“ řekla v rozhovoru pro info.cz. V české společnosti vidí problém mezi městem a venkovem.

S migrační krizí má Pecková jako obyvatelka Německa vlastní zkušenosti „Tam, kde bydlím já, kde je asi pět set obyvatel, se k nám přistěhovalo na padesát migrantů, rodin s dětmi, a my jsme je přijali,“ řekla. 

V růstu populismu vidí hlavní problém, který se objevuje v Čechách, ale i v Německu. „Všude ve světě vládne populismus, který slibuje, že vše vyřeší hned, tady na místě. Populismus podle mě rozděluje společnost. Část společnosti ví, že to takhle jednoduché není, a druhá část těm populistům věří a myslí si, že za ně vyřeší všechny jejich problémy,“ vysvětluje Pecková.

Pěvkyně vystupuje na demonstracích proti premiérovi Andreji Babišovi. Připomíná svůj spor s komunálními politiky Babišova hnutí ANO. „Mám tři roky festival Zlatá Pecka v Chrudimi, vznikly tam určité spory a lidé, kteří mi nepřáli a chtěli mě zlikvidovat, tak si vymysleli lži, že neplatím daně a okrádám spoluobčany na Chrudimsku. Můj plat byl ale lživě zaměněn za rozpočet festivalu,“ dodala. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve městech chybí prostory pro karanténu lidí bez domova

26.09.2020 15:45 Ve městech chybí vyčleněné prostory, kde by mohli karanténu strávit lidé bez přístřeší. Upozornila…

V kvalitě života je Česko na 25. místě. Nejlépe se žije ve Finsku

10.09.2020 21:50 Česko letos kleslo na žebříčku kvality života meziročně o jednu příčku na 25. místo ze 163…

Problém totality nejsou jen zavřené hranice. Lidé se báli, připomíná…

24.08.2020 08:17 Jestli existuje něco, co přímo vystihuje totalitu, pak jsou to její snahy ovládnout všechny bez…

Ohňostrojnou Ódu na šťastný let předvedli pětinásobní vítězové přehlídky…

23.08.2020 05:23 Designéři Jaroslav Štolba a Jan Neděla z Flash Barrandov SFX nešetřili při sobotním galafinále…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama