Dagmar Pecková promluvila: Babišovci mě chtěli zlikvidovat, tak si vymysleli lži

Mezzosopranistka Dagmar Pecková skončila jako operní pěvkyně. V rozhovoru s Pavlem Štruncem pro web info.cz srovnává českou a německou mentalitu. Podle Peckové bychom se měli od Němců naučit nezávidět a pracovat.

Přidejte svůj názor 181 komentářů

Dagmar Pecková
doporučujeme

Dagmar Pecková bydlí přes třicet let v Německu se svou rodinou. „Od Němců bychom se měli naučit nezávidět a pracovat. Nemyslet si, že všichni všechno ukradli. U nás se od 90. let nevěří, že by něco mohlo být vypracované, a ne ukradené,“ řekla v rozhovoru pro info.cz. V české společnosti vidí problém mezi městem a venkovem.

S migrační krizí má Pecková jako obyvatelka Německa vlastní zkušenosti „Tam, kde bydlím já, kde je asi pět set obyvatel, se k nám přistěhovalo na padesát migrantů, rodin s dětmi, a my jsme je přijali,“ řekla. 

V růstu populismu vidí hlavní problém, který se objevuje v Čechách, ale i v Německu. „Všude ve světě vládne populismus, který slibuje, že vše vyřeší hned, tady na místě. Populismus podle mě rozděluje společnost. Část společnosti ví, že to takhle jednoduché není, a druhá část těm populistům věří a myslí si, že za ně vyřeší všechny jejich problémy,“ vysvětluje Pecková.

Pěvkyně vystupuje na demonstracích proti premiérovi Andreji Babišovi. Připomíná svůj spor s komunálními politiky Babišova hnutí ANO. „Mám tři roky festival Zlatá Pecka v Chrudimi, vznikly tam určité spory a lidé, kteří mi nepřáli a chtěli mě zlikvidovat, tak si vymysleli lži, že neplatím daně a okrádám spoluobčany na Chrudimsku. Můj plat byl ale lživě zaměněn za rozpočet festivalu,“ dodala. 

Loading...
Vstupte do diskuze (181)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chcete se mít v důchodu dobře? Studie ukázala, kam se musíte odstěhovat

13.10.2019 22:10 Aktualizováno Myslíte si, že vás čeká po odchodu do důchodu v Česku nejistá budoucnost? Stále rozšířenějším…

Dusno kvůli Xaveru Veselému: Videa pro Hrad? Hrušínský i Wollner to…

09.10.2019 19:55 Internetová televize XTV, kde působí moderátor Luboš Xaver Veselý, uzavřela s Pražským hradem…

Jaký bude premiér Jaromír Soukup? Zanedlouho se to dozvíte, vzkázal…

06.10.2019 18:04 Aktualizováno Jaromír Soukup, majitel TV Barrandov, přichází s novým projektem. Chce zaujmout diváky novým…

Netflix bude v češtině. Giganti startují boj o českého diváka

05.10.2019 21:46 Aktualizováno Když máte doma Apple TV a podíváte se na aplikaci Netflix, uvidíte ilustrační screenshoty z českého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama